Güncel

Evlatlık Ayşegül, Ailesini Arıyor

Evlatlık Ayşegül, Ailesini Arıyor

 

Besni İlçesinde 41 yaşındaki Ayşegül Güneş, ailesini arıyor.

1975 yılında Adıyaman’ın Besni İlçesinden Hatay’ın İskenderun İlçesinde ırgatlığa giden ailesi tarafından ve 7 aylık iken doğumda annesi ölen ve babası tarafından evlatlık verilen 41 yaşındaki Ayşegül Güneş, ailesini arıyor.

Adıyaman’ın Besni İlçesi’nde 4 kardeşli bir aile tarafından Hatay’ın İskenderun İlçesi’ne ırgatlığı giden aile tarafından 7 aylık iken doğum esnasında annesi öldü. Hiç tanımadığı babası tarafından İskenderun İlçesinde bisikletçilik yapan bir aileye verildiğini öğrenen Ayşegül Güneş, ailesini arıyor.

1975 yılında İskenderun Çay Mahallesi’nde doğum esnasında annesi vefat eden Ayşegül Güneş’i babası bisiklet tamircisine verdiğini ve bisiklet tamircisi aile Güneş’e bakamaması üzerine başka bir aileye verdiğini belirten Ayşegül Güneş, “1975 yılında ben 8 ay önce öğrendim. İskenderun’a ırgat işçisi olarak gelen ve ailenin 4 tane çocuğu varmış, beni doğururken annem vefat ediyor. 7 aylık doğmuşum, babam beni bir bisiklet tamircisine veriyor. O ailede bana bakamayınca aile tutuyor, beni şuan ki aileye veriyor. Tabi ben bunu ilk duyduğumda çok şaşırdım ve şuanki ailemi çok seviyorum, onların da kırılmasını istemiyorum fakat gerçek ailemi, kardeşlerimi görmek istiyorum, onlarla tanışmak istiyorum” dedi.

 

Ailemi Bir An Önce Bulmak İstiyorum

Güneş, “ Ailemi bir an önce bulmak istiyorum. Bir yandan şuan ki ailemi üzmek istemiyorum ama sonuç olarak öz ailemi tanımak istiyorum. Birçok muhtar ve birçok kişi ile görüştüm fakat bir türlü bulamadım. 1975 yılında olduğu için hiç kimse hatırlamıyor. Şuanda sadece isteğim ailemi bulmak istiyorum. Besni İlçesi’nde yaşı büyük olanlar muhakkak bu meseleyi duymuştur. Onlardan yardım istiyorum bulmam konusunda bu haberdeki amacımız zaten Beni İlçesinde özellikle yaşlılarımızın duyarlılık gösterip eğer bildiği bir konu var ise bize bildirmelerini istiyorum. Annem beni doğurduğunda doğum lekesi olarak adlandırılan leke anlımda mevcut bende gerçek ailem görse tanır kardeşlerim. Şuanda Samsun’da oturuyorum eğer ailemi bulursam gelip görüşmek ve gerçek ailem ile tanışmak istiyorum” şeklinde konuştu.(PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu