Güncel

Erdoğan’dan Gazeteciler Günü Mesajı

Erdoğan’dan Gazeteciler Günü Mesajı

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan,   10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Erdoğan Mesajında; “Gazetecilik mesleğinin ilkelerini kendine benimsemiş, tarafsız, adil, bağımsız, kişilerin özel hayatlarına saygılı, kışkırtıcı ve ayrımcı bir dil kullanmayan, kamuoyunu aldatmaya yönelik haberler yapmayan gazetecilerimiz, Mesleğini zor şartlar altında icra ederek, insanları doğru, güvenilir, objektif ve ilkeli habercilik anlayışı içinde bilgilendirmektedir. Gazetecilik mesleği zannedildiği kadar kolay bir meslek değildir. Kitle iletişim araçlarından birisi olan gazetecilik, kamuoyunu aydınlatma, haberdar etme ve bilgilendirme amacını taşır. Bu alan, toplumda meydana gelen ekonomik, siyasal, kültürel, sportif, adli olaylarla ilgili her türlü haberin yayınlanması etkinliğini içerir. O sebeptendir ki dördüncü kuvvet olarak bilinen basının gücü tartışılmaz. Tabi ki doğru ve zamanında bilgi almak da vatandaşın en doğal hakkıdır.

AK Parti hükümetimiz, güçlü basının oluşması için gece gündüz demeden, üzerindeki sorumluluğun bilincinde hareket etmekte olup, Türk Basınının güçlendirilmesi için birçok somut faaliyet yürütmektedir.

Toplumumuzun menfaatleri doğrultusunda tarafsız, doğru ve ilkeli bir şekilde çalışarak, mesleğini fedakâr bir şekilde yaparak insanlara haber ulaştıran Gazeteci arkadaşlarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, toplumumuzun vicdan ve duygularına tercüman oldukları için teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu