Engelliler Haftasına Farklı Bir Bakış

08 Mayıs 2015 Cuma, 09:51

Kent Konseyi Engelliler Meclisinden

Engelliler Haftasına Farklı Bir Bakış

 

Adıyaman Kent Konseyi Engelliler Meclisi, engelli vatandaşların çektiği sıkıntılara dikkat çekmek, empati kültürüyle duyarlı davranmak amacıyla Engelliler Haftasına farklı etkinliklerle destek verecek.

Adıyaman Kent Konseyi Engelliler Meclisi, 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde,  bir dizi farklı etkinlik planladı.

Kent Konseyi Başkanvekili Abdulkerim Işık,  Kent Konseyi Engelliler Meclisince planlanan etkinlikler doğrultusunda ilimizde gerçekleştirilecek kutlamalara ek olarak;

“13 Mayıs Çarşamba günü saat 11:30’ da Demokrasi Parkı – Emniyet Üst geçidi – Hükümet Binası güzergahında empati yürüyüşü yapılacak. 13 Mayıs Çarşamba günü Saat 13:00’ da İlimiz Protokolü ile Kent Konseyinde Engelli temsilcilerinin buluşturulması sağlanacak. Yine aynı gün Saat 15:00’de engelliler ve aileleri ile birlikte sinema etkinliği düzenliyoruz.” dedi.

Işık, “Bütün bu etkinliklerimizde temel amacımız, özellikle engellilerin sosyal hayata katılımını geliştirerek, erişebilirliğin sağlanmasını arttırmak, toplumda engellilik bilincinin olumlu bir süreçte ele alınması amaçlıyoruz.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz