Güncel

Engelliler Günü Yarın Kutlanıyor

Engelliler Günü Yarın Kutlanıyor

 

Engellilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekmek, toplumun duyarlılığını arttırmak ve farkındalık oluşturmak için her yıl 3 Aralık tarihi, Dünya Engelliler Günü olarak kutlanıyor. Yarın ilimizde de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Yarın sabah 9’da Adıyaman Valiliği önünde başlayacak törende, çelenk sunumundan sonra Engelliler adına Zihinsel Engelli Aileler Derneği Başkanı Zeynal Alagöz, bir konuşma yapacak.

Daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Musa Şimşek, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu-Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın konuşmaları yer alacak.

Saat 10.30’da Adıyaman Belediye Başkanlığı tarafından TPAO Bölge Müdürlüğünde verilecek Kahvaltı İkramından sonra Görme Engelliler GOL-BOL Müsabakası, Cumhuriyet Kapalı Spor salonunda yapılacak, Zihinsel Engelliler Çiçek Sergisinin açılışı da yapılacak.

Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans salonunda saat 13.00’te “Engelli Bireylerin Topluma Kazandırılması” konulu uluslar arası bir konferans verilecek.

Engelli Öğrenciler adına Şirinler Özel Anaokulu Öğrencilerinin  Sayın  Valimiz Mahmut  Demirtaş’ı makamında  ziyaret edecekler. Akşam ise 18.30’da Hisar Salon’da, Anadolu Engelliler Derneğinin yemekli ve müzikli programı başlayacak.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı