Güncel

“En zor günümüzde yanımızda duramadılar”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erdem;

“En zor günümüzde yanımızda duramadılar”

 

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hanifi Erdem, Almanya’da Düzenlenen Demokrasi mitinginde Alman hükümetinin tutumuna ve Avustralya Havaalanında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili yazılan yazıya tepki gösterdi.

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından bir çok ülke olaya tepki gösterirken, sözde Demokrasiyi savunan ülkeler arasında yer alan Almanya ve Avustralya’nın ortaya koydukları tavırlarıyla resmen Demokrasiyi çiğnediklerini belirten Başkan Erdem; “Türkiye 15 Temmuz gecesi büyük bir facianın eşiğinden dönmüştür. Özellikle İstanbul ve Ankara’da resmen bir savaş harekatı olmuştur. Darbeye yeltenen hainler halkın milli iradesi karşısında hain emellerine ulaşamamış, ancak meydana gelen olaylar neticesinde şehitler verdik, çok sayıda yaralılarımız var. Yapılan saldırılan neticesinde sıkılan kurşunlar, atılan bombalar Ankara ve İstanbul’da bir çok yeri yerle bir etmiştir. 16 Temmuz sabahı havanın aydınlanmasıyla birlikte hainlerin saldırısı sonucu ortaya çıkan görüntüler gece yapılmak istenen vahşeti gözler önüne sermiştir. Ülke geneli olduğu gibi bir çok ülkede yaşayan Türk vatandaşları yaşanlara tepki göstermiş, Cumhurbaşkanımıza ve Türkiye ye destek olmak için demokrasi yürüyüşleri yapmışlardır. Son olarak Almanya’da düzenlenen Demokrasi mitinginde vatandaşlarımıza büyük zorluklar çıkarılmış, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferansla miting alanında konuşması Alman hükümeti tarafından engellenmiştir. Ülkemizde meydana gelen ve sadece bizi ilgilendiren bazı olaylarda Türkiye ye kadar gelerek olaya müdahil olan sözüm ona Batılı, Demokrasiyle yönetilen ülkeler darbe girişiminin püskürtülmesine üzülmüş gibiler. Türk Milletinin iman gücünün, milli iradesinin karşısında şaşkına dönmüş gibiler. Bugün bizim ülkemize yapılmak istenen şey yarın bir başka ülkeye olmayacak diye bir şey yok. Alman hükümetinin bu tutumunu şiddetle kınıyorum.” dedi.

Avustralya havaalanında yazılan yazının kabul edilir bir yanı olmadığını belirten başkan Erdem; “Avrupa ülkelerinin bu tür konularda birlik, beraberlik ve  dayanışma içerisinde olması gerekirken Avustralya havaalanında Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili yazılan yazı Avustralya hükümetine yakışmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Türk milleti bu kritik günlerde kimlerin bizim yanımızda, kimlerin karşımızda olduğunu asla unutmayacaktır. Oysa Türkiye dünyanın neresinde olursa olsun yaşanan terör olaylarında, meydana gelen doğal afetlerde her zaman imkanları ölçüsünde yardım etmiş söylenmesi gereken şeyleri söylemiştir. Bu vesileyle içinde bulunduğumuz şu kritik günlerde Alman ve Avustralya Hükümetinin tutumunu şiddetle kınıyoruz” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu