Güncel

“Eleştiri, hatalarımızı görmemizi sağlar”

Genel Sekreter Öz’den Gazetemize Ziyaret

“Eleştiri, hatalarımızı görmemizi sağlar”

 

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, göreve başladığından bu yana sağlıktaki eksikliklerin giderilmesi için yoğun çaba sarf ettiğini belirterek, basının eleştirisinin de hataların görülmesini sağlayacağını, çözümün de kolaylaştıracağını söyledi.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, gazetemizi ziyaret ederek Gazetemiz Sahibi Mustafa Yücekaya ve Genel Yayın Yönetmenimiz Naif Karabatak’la bir süre sohbet etti.

400 yataklı Devlet Hastanesinin Mayıs ayı içerisinde hizmete geçmesinin planlandığını söyleyen Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, hastanenin son eksikliklerinin tamamlandığını, ihalelerinin yapıldığını ve işlemlerin sürdüğünü belirterek, mayıs ayı içerisinde hizmete açılmayı planladığını söyledi.

Öz, diğer hastanelerin kapatılmayacağını, ancak farklı branşlara ağırlık vererek sağlık hizmeti sunumunu sürdüreceğini belirterek, Tıp Fakültesi hastanesinin de taşınacağını, “ancak her hastanenin nasıl bir sağlık hizmeti vereceği, hangi dalların daha ağırlık kazanacağına yönelik fikir alışverişlerimiz sürüyor. Hiçbir hastanemizi gözden çıkarmıyoruz ama mevcut personelimizle, sağlık ekibimizle, hastalara en iyi hizmeti sunmanın yollarını arıyoruz” dedi.

Kadın Doğum Hastanesindeki sıkıntının başında uzman eksikliği olduğunu söyleyen Öz, “Yeni kurada iki uzman doktorumuz atandı, yakında göreve başlayacaklar. Ancak, aynı zamanda bir tayinimiz var, bir de doğum iznine ayrılan var. Elbette kadın doğum uzmanı sıkıntısını çözmeye kararlıyız. Eksikliğimizi gidererek, daha iyi bir sağlık hizmeti sunma arayışı içindeyiz” dedi.

Hastanelerin temizlik ve yemek konusunun daha iyi duruma getirileceğini de söyleyen Öz, “Göreve başladığımızdan bu yana eksikliklerin giderilmesine uğraşıyoruz. Yemek konusu, yakında daha iyi hale gelecek, kalite artacak. Temizlik konusunda da iyileştirme olacak” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu