Güncel

“Eğitim, olmazsa olmazımızdır”

Fırat’tan Gaziler Günü ve Eğitim Mesajı

“Eğitim, olmazsa olmazımızdır”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Yeni Eğitim-Öğretim yılının başlaması ve 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle birer mesaj yayınladı.

Fırat Mesajında; “Milli birlik ve beraberlik içerisinde, 2016-2017 Eğitim-Öğretim döneminin açılışı ile büyük bir sevinç ve heyecan yaşayan değerli öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve ailelerinin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Sağlıklı, mutlu, huzurlu, ferah ve güven içinde yaşamak ve yaşama ortamı hazırlayabilmek ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim-öğretimle mümkündür. Bilgili, kültürlü, dinamik ve çağdaş bir nesil yetiştirebilmek için günümüzdeki yeniliklere ve değişimlere ayak uyduran gençler yetiştirmeliyiz. Değişim ve gelişmelere ayak uydurmayan toplumun ve sistemlerin başarılı olması mümkün değildir. Bir milletin ilerlemesinde maddi ve manevi güzelliklere sahip olmasındaki en etkili gücün eğitim-öğretimden geçtiği aşikârdır. Ülkeler için en yakıcı ve yıkıcı sorun, eğitim sorunudur. Bu sebeple ülkemizde önce eğitim diyen,  AK Parti iktidarları; Türkiye’nin eğitimli geleceğine hizmet etmeyi ve iyi yetişmiş nesiller hedefini tüm gayret ve çabasıyla sürdürüyor. Çünkü eğitim sorunu çözülmeden hiçbir sorun kalıcı olarak çözülmez. Bütün sorunların kökeninde eğitim sorunu gizlidir.

Eğitim-Öğretim, insanlığın saadeti, selameti ve adaleti için olmazsa olmazlarımızdandır. Bu sebeple millet olarak birlik ve beraberliğimizi her zamankinden daha fazla muhafaza etmek ve toplumumuzun tüm fertlerini günün şartlarının gerektirdiği şekilde kaliteli yetiştirmek zorundayız. Güçlü Türkiye için, eğitim gören çocukların, özgürleşmesini, kendi tarihiyle ve kültür birikimiyle temas kurmasını, ülkesini hemen her alanda geliştirmeye şevkli, idrak sahibi kendine özgüveni olan kaliteli insan olarak yetişmesini sağlamalıyız. Gençlerimizin, milli, manevi, ahlaki değerlerimize bağlı kalabilmelerini sağlayarak, sevgi, saygı, hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberlik duyguları kazandırarak, yarınlara hazırlamalıyız. Bu konuda en büyük görev bizlere, velilere ve öğretmenlerimize düşmektedir. Bu görevin bilincinde, azim ve kararlılıkla gayret gösteren tüm öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve çalışanlarımıza millet olarak minnet borçluyuz. 2023 Türkiye hedefini yakalamak için bu ülkenin her bir ferdinin daha fazla sorumluluk alarak, öğretmenlerimizin desteği ile ülkemizin gelişme ve kalkınma yolunda hızla ilerleyeceğine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının Adıyaman’ımız ve ülkemiz için hayırlı olmasını ve başarılarla dolu geçmesini diler, öğrencilerimizi sevgiyle kucaklar, anne-babalara, öğretmenlerimize ve her kademedeki yöneticilerimize sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

 

Gaziler Günü Mesajı

Fırat, Gaziler Günü mesajında ise “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 yılında Mustafa Kemal Atatürk’e’Gazilik’ unvanı verilmiştir. Gaziler günü olarak kabul edilen bu günde ve her zaman, ülkemiz için canlarını ortaya koyan gazilerimize saygı duymak ve kendilerine yaraşır imkânlar altında yaşamalarını sağlamak, ihtiyaçlarını karşılamak toplumsal sorumluluğumuzdur. Vatanı uğruna şehit düşen evlatlarımız kadar, vatanı, bayrağı ve milleti için ölüme göğsünü siper eden, korkusuzca canını ortaya koyan gazilerimiz de kutsaldır. Vatanımız, şehit ve gazilerimizin ortaya koydukları bu azim ve kararlılıkla kazanılmıştır. Şehit ve gazilerimizin emaneti olan vatanımıza, milli birlik ve beraberliğimizden taviz vermeden sahip çıkmak, en önemli görevimizdir.

15 Temmuz 2016 gecesi hain darbe girişimine karşı vatanı ve milleti için gözünü kırpmadan, canları pahasına sokağa çıkarak şahadet şerbetini içen ve yaralanarak gazi olan tüm vatandaşlarımız, onurlu, başı dik bir yaşam için bağımsızlıklarına ve milli iradesine sahip çıktı. Allah onların hepsinden razı olsun. Bundan sonraki yaşamlarını gazi ve malul olarak devam ettirmeye çalışan kahraman vatan evlatlarımızın, AK Parti Hükümeti ve devlet olarak her türlü ihtiyaç ve sorunlarına cevap vermek suretiyle yanındayız. Gazilik, vatan, bayrak ve millet sevgisinin bir sembolüdür. Bu sebeple, gazilerimiz ve şehit ailelerimiz için ne yapsak azdır.

Birlik ve beraberliğimiz için canlarını feda etme pahasına mücadele eden Gazilerimizin Gününü kutluyorum.  Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden gazi ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, hayatta bulunan gazilerimize de saygı ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu