Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Eğitim Bir Sen’den “Yenilenen Yenilmez” Semineri

06 Mart 2017 Pazartesi, 17:11

Eğitim Bir Sen’den “Yenilenen Yenilmez” Semineri

Medeniyet Sohbetleri kapsamında üyelerine hak, hukuk ve ekonomik kazanımlar için mücadelenin yanı sıra akademik ve sosyal sendikacılık hizmetleri veren Adıyaman Eğitim Bir Sen seminer zincirine yenilerini eklemeye devam ediyor. Sendika binasında bulunan Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminerlerin bu haftaki konuğu Eğitimci Bilal Zemin oldu. Yoğun katılımın gözlendiği seminerde Bilal Zemin “Yenilenen Yenilmez” adlı yeni kitabının içeriğinden bahsederek kişisel gelişim, hitabet ve sosyal iletişim kurma becerileri hakkında sunumunu gerçekleştirdi.

Seminer öncesinde konuşan Memur Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, bütün güçlüklere ve engellere rağmen, emeklerinin, çabalarının ve kazanımlarının sonucunda ulaştıkları 400 bini aşkın üye sayısıyla zirvedeki yerlerini sağlamlaştırdıklarını ifade ederek, “Bu başarı ve geldiğimiz nokta, sayısal çoğunluğun yanı sıra, özlük ve özgürlük hakları için mücadelemizin, müfredat gibi temel eğitim meselelerindeki duyarlılığımızın ve tüm genel konularda medeniyet değerlerimize uygun duruşumuzun eğitim çalışanlarınca benimsenerek daha fazla güç birliğine dönüştüğünü ortaya koymaktadır. 25 yıllık tarihimizde nitelikli çalışmalara ve onlarca kazanıma imza attık, eğitim çalışanlarının haklarının güvencesi, kazanımların adresi olduk” dedi.

“22 Kasım 2014’te bayrağı devraldığımızda değişim ve yenilenmeden söz açmıştık. geride bıraktığımız süre içinde şube olarak bir çok yeniliğin altına imza atarak sendikacılığın başkenti Adıyaman ifadesini pekiştirdik ve daha güçlü bir şube için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuşan Deniz, “değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Değişimlere direnmeyerek, değişimleri bir fırsata çevirip yenilenmenin yollarını aramalı ve diri olmalıyız. Yenilenen Türkiye’nin yinelenen kurumlara, söylemlere, hareketlere tahammülü yoktur” ifadelerini kullandı. Yenilenen Türkiye’nin Memur Sen’in adanmış dava erleri ile mümkün olacağını söyleyen Ali Deniz, bu mücadelemizde önümüze çıkan engelleri tek tek yıkacak, dik duruş sergileyecek ve vesayeti canlandırmaya çalışan her türlü kişi kurum ve kuruluş karşısında milli iradenin en güçlü taşıyıcısı olarak sabırla, yılmadan mücadele edeceğiz. Bu mücadeleden muzaffer çıkmanın ve kadim medeniyetimizin yeniden dirilişinin  haklı gururunu hep beraber yaşayacağız” dedi.

Seminer Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz’in Eğitimci Bilal Zemin’e Mehmet Akif İnan’ın eserlerinden oluşan kitap seti hediye etmesiyle sona erdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz