Güncel

Eğitim-Bir-Sen’den Kısa Film Yarışması

Eğitim-Bir-Sen’den Kısa Film Yarışması

 

Eğitim-Bir-Sen, kısa film yarışmasının ikincisini düzenliyor. Geçen yıl gerçekleştirdiği Öğretmen temalı kısa film yarışmasıyla önemli bir çalışmaya imza atan Eğitim-Bir-Sen, 7. sanat sinemanın gelişmesine, yönetmenlere ve yönetmen adaylarına katkı sunmaya devam ediyor.

İkincisi düzenlenecek yarışmanın bu yıl teması Örgütlenme olarak belirlendi. Yarışma, örgütlenmenin önemini anlatacak her türden kurmaca kısa filmi kapsıyor. Örgütlenme temalı kısa film yarışmasında filmler olay ve kişi üzerinden yola çıkılarak çekilebilecek. Yarışmayla, örgütlenmenin, örgütlü mücadelenin önemi sinemanın etkileyici dilinden faydalanılarak görünür kılınmaya çalışılacak.

Kurmaca dalında 20 dakikayı geçmeyen kısa film çalışmalarının değerlendirileceği yarışmaya son başvuru tarihi 15 Ocak 2016 olarak açıklandı.

Yarışmada dereceye giren filmler;

Birinci 15.000 TL, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket,

İkinci 10.000 TL, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket,

Üçüncü 5.000 TL, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket,

Jüri Özel Ödülü 3.000 TL, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket,

Mansiyon 2.000 TL, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaketle ödüllendirilecek.

Kısa film yarışmasına başvurular, posta yoluyla veya elden Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi’ne (Oğuzlar Mahallesi Av. Özdemir Özok Sokak 5/A Balgat/Ankara) yapılacak.

Yarışmada dereceye giren filmlerin sahipleri, 14 Şubat günü Eğitim-Bir-Sen’in kuruluş yıldönümü etkinliklerinde ödüllerini alacak. (İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı