Son Dakika
27 Mayıs 2018 Pazar

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi’ne Ödül

23 Mart 2015 Pazartesi, 09:32

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi’ne Ödül

 

İstanbul’da gerçekleştirilen, Eğitim Bir Sen Şube Yönetim Kurulları ve İlçe Temsilcilerinin katıldığı 9. Türkiye Buluşmasında Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi’ne Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından, sendikal faaliyetlerdeki çalışmalarından ve başarılarından dolayı plaket verildi.

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi adına ödül alan Şube Başkanı Ali Deniz, Genel Merkezin bu takdirinden ve iltifatından dolayı Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Sayın Ali Yalçın’a teşekkürlerini ileterek sendikal faaliyetlerdeki ufuk açıcı çalışmalarına devam edeceklerini, hizmet sendikacılığı anlayışı ile zirveden yeni ufuklara yürüyüşlerindeki azim ve kararlılıklarını sürdüreceklerini ifade etti. Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz şunları söyledi: “Bu ödülün bahar bayramı olan Nevruz gününde verilmiş olması ayrıca bizim için anlamlıdır. Güzel Türkiye’mizin özlediğimiz baharlarına kavuşacağımızın süregelen işaretlerinden biridir bu ödül.” Bayramların, karşılıklı sevgi ve saygının ifade edilmesine, birlik ve beraberliğin pekişmesine aracılık eden günler olduğunu, Nevruz Bayramının da kendine has özellikleri içinde barındıran Anadolu kültürünün birleştirici misyonuyla milletimizi bir arada tutan önemli geleneklerinden biri olduğunu, ortak paydada buluştuğumuz bugünü hep birlikte karşılamak gerektiğini, kutlamanın mutluluğunun kardeşçe yaşanmasını istediğini vurgulayan Ali Deniz, “bayramların kendine has kuşatıcı ikliminde birbirimize sımsıkı kenetlenmeli, tüm farklılıklarımızla bu toprakların asli unsuru olduğumuzu bilerek birbirimizi kardeşlik duygularıyla bağrımıza basmalıyız. Vakit, ayrışmanın değil, bütünleşmenin, sevgiyle kucaklaşmanın vaktidir” dedi.

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz sözlerine şöyle devam etti: “Nevruz’un tabiatı uyandıran rayihasıyla uhdesinde taşıdığı uyanışın milletimizin özüne dönüşüne vesile olmasını, baharın getireceği bolluk ve yazın bereketiyle insanımızın hayatına refah getirmesini temenni ediyoruz. Bu güzellikleri temsil eden Nevruz’un, kuşaktan kuşağa aktarılması, anlamına uygun kutlanması ve sahip çıkılması gereken önemli kültürel zenginliklerimizden biri olduğunu düşünüyoruz. Farklılıkları ve çeşitlilikleriyle, tüm kültürel değerleriyle bir bütün olduğumuzu hatırlatan Nevruz’u, tarihin süzgecinden geçerek günümüze ulaşan geleneklerine uygun şekilde yaşatmalıyız. Nevruz’un özünde var olan değerlerin, herkes tarafından benimsenmesi ve yaşanması büyük önem taşımaktadır. Yeni ve güzel başlangıçların sevinç ve neşeyle kutlandığı gün olan Nevruz’un, aramızdaki sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendirmesini, kalıcı hale getirmesini; ayrışmaya, illegaliteye, kutuplaşmaya alet edilmemesini diliyoruz.”

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz