Son Dakika
19 Haziran 2018 Salı

“Doğu Türkistan Kan Ağlıyor”

06 Temmuz 2015 Pazartesi, 09:47

Kamu-Sen’den Doğu Türkistan Açıklaması

“Doğu Türkistan Kan Ağlıyor”

 

Türkiye Kamu-Sen Adıyaman İl Temsilciliği basın açıklaması yaparak, Doğu Türkistan’da ki yaşananları protesto etti.

Kamu-Sen Adıyaman İl temsilcisi Şemsettin Ağar ve sendika üyeleri Demokrasi Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi ilgisizliğin girdaplarında, cellatlara teslim eden anlayışı şiddetle protesto ettiklerini belirten Şemsettin Ağar, şunları söyledi:

“Gözümüze uzak, gönlümüze yakın Doğu Türkistan’dan yükselen çığlıkla yüreklerimiz yanmaktadır. Ramazan ayında, Doğu Türkistan’da bir millet kan ağlarken; bütün dünya yine kör, sağır, dilsiz; bu hayasız, bu alçakça zulmü seyretmektedir.

Ne yazık ki, milletimizin büyük çoğunluğunun yaşanan insanlık dramından haberi dahi yoktur. Çin Devleti, yıllardır işgal ettiği Doğu Türkistan’da sistematik katliamlar gerçekleştirmektedir.

Türkistan kan gölü haline gelmişken Hükümet, yaşanan dramı görmezden gelmekte, sözde insan hakları savunucuları susmakla yetinmektedir. Mesele Müslüman olmaksa Uygur Türkleri de Müslüman’dır.

Mesele insan olmaksa Türkler de insandır. Bir dönem sözde dünya liderliğine soyunup, sözüm ona diktatörleri hizaya getirme peşinde koşanlar, milletin değerlerini oy’a tahvil etmek için ‘Yeni Osmanlıcı’ kesilenler, dantelli kefenlerle yola çıkanlar neredesiniz?

Saltuk Buğra Han, Dilşad Sultan, Osman Batur, Kaşgarlı Mahmud, Yusuf Has Hacib, Ahmet Yüknek, Yusuf Alptekin hepinizden özür dileriz. Ata yurdumuza sahip çıkamadık.

Kürsülerde aslan kesilen sözde dünya lideri, gerçekler karşısında süt dökmüş kedi mi oldun?

Bir Türk olarak, sınırlarımız dışında kalan Doğu Türkistan’da yaşanan soykırım, Musul’da, Telafer’de, Suriye’de Türklerin yaşadığı bölgelerde yaşanan etnik temizlik ve dünyanın dört bir yanında soydaşlarımızın yaşadığı zulüm, yüreklerimizi yakıyor.”

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz