Güncel

Bu deprem, uyarıcı deprem değil

Bu deprem, uyarıcı deprem değil

 

Önceki gün Adıyaman Samsat merkezli 5,5 şiddetindeki deprem sonrası ilimizde ve bölgemizde yeni bir deprem beklenip beklenmediği tartışma konusu oldu. Adıyaman’ın fay hattında olduğu dedikoduları ve bu depremin öncü bir deprem olduğu, daha büyük depremin gelebileceği dedikoduları sadece şehir içinde değil, deprem uzmanları tarafından da tartışılıyor. Prof.Dr.Övgü Ahmet Ercan, bu depremin öncü olmadığını söyledi.

Adıyaman’ın Samsat İlçesinde meydana gelen 5.8 şiddetindeki deprem sonrasında artçılar devam ederken Adıyaman’ı daha şiddetli deprem bekliyor mu, sorusu da TV’lerde tartışmaya devam ediyor.

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, CNN Türk canlı yayınında Adıyaman’daki 5.8’lik depremin ardından açıklamada bulundu. Ahmet Ercan, “Ben bu bölgenin daha büyük bir depreme gebe olduğunu kanısında değilim. Bu bölgenin depremi olmuştur. Ben bunun arkasından daha büyük bir deprem beklemiyorum. Bundan sonraki depremler ölümcül olmaz. Ancak taştan yapılmış projelendirilmemiş yoksulların oturduğu köylerde yıkımların olacağı kanısındayım.” dedi.

 

Adıyaman’dan sonra Şanlıurfa da 6 defa sallandı

Samsat ilçesinde yaşanan 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından merkez üssü Şanlıurfa olan 6 deprem meydana geldi.

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde saat 14.07’de yaşanan 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından merkez üssü Şanlıurfa olan 6 deprem meydana geldi. Merkez üssü Hilvan ilçesi olan deprem, Samsat depreminden 23 dakika sonra yaşandı. Daha sonra ise Şanlıurfa merkez ve Bozova ilçelerinde de en büyüğü 3.2 olan depremler meydana geldi. Şanlıurfa’daki son deprem gece saat 22.11’de Derinkuyu kırsal Mahallesinde yaşandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu