Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

“Demokratik dönüşüm tamamlanacak”

02 Haziran 2015 Salı, 09:49

Boynukara, Besni’de STK’larla Buluştu

“Demokratik dönüşüm tamamlanacak”

 

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Adnan Boynukara, Besni ilçesinde 29 STK ‘nın katılımıyla gerçekleşen istişare toplantısında STK’ların sorunları, Çözüm süreci ve 7 Haziran seçim süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Besni temsilciliğinin koordinasyonuyla gerçekleşen toplantıda Eğitim-Bir-Sen Besni ilçe başkanı Halil Karakuş; “Eğitim-Bir-Sen olarak, Yeniden Büyük Türkiye’nin iyi devlet yönetimi, iyi hükümet modeli, iyi toplumsal ortam ve iyi insanla inşa edilebileceğini düşünüyoruz. Türkiye’nin hızla büyüyen bir ülke olduğunu, Türkiye dışındaki Müslüman dünyanın ve Ümmetin sorununda Türkiye’yi ilgilendirdiğini ifade etti.

 

Ortak akılla Katkı Sunmaya Hazırız

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Adnan Boynukara, toplantıya katılan tüm sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti. Besni’nin öncelikli problemleri, ileriye dönük beklentileri, daha fazla kalkınabilmesi için bu buluşmanın çok önemli olduğunu ifade eden Boynukara;  ‘’STK  yöneticilerinin fikirleri bizim için çok önemli, bu amaçla sizlerle bir araya gelerek fikirlerinizi, projelerinizi, önerilerinizi ve varsa kendi eksikliklerimizi dinlemek istedik’’ diyerek STK’ların görüşlerini dinledi. Geniş katılımla gerçekleşen toplantıda söz alan STK yöneticileri, Besni için gerekli olan projelerin neler olduğunu, sorunlarını, öncelikli çözülmesi gereken konuları dile getirdiler. STK yöneticileri, kendilerinin görüşlerinin sorulmasının, Besni için yapılacak projelerin ortak bir akılla dile getirilmesinin önemli olduğunu, ortak akılla katkı sunmaya hazır olduklarını ifade ederek kendilerini dinleyen Ak Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Adnan Boynukara’ya özellikle şükranlarını ilettiler.

 

Yeni Türkiye’de Demokratik Dönüşümü Gerçekleştireceğiz

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Adnan Boynukara; Kimliklerin, inançların, düşüncelerin geçmişte Türkiye’de yok hükmünde olduğunu anımsatarak, “Bugün geldiğimiz noktada bütün bu sıkıntıları aşmış olmanın verdiği rahatlıkla belki bu günleri yavaş yavaş unutuyoruz. Yeni dönemin, yeni Türkiye’nin inanç, ifade ve düşünce ikliminde bunları bir noktada artık bizim bir daha hiçbir şekilde geri döndürülemez değerlerimiz olarak kabul ediyoruz. Allah bir daha bu millete 12 Eylül darbeleriyle, 27 Mayıs darbeleriyle, 28 Şubat postmodern darbeleriyle karşı karşıya bırakmasın” diye konuştu.

AK Parti’nin ikinci atılım dönemi için merkeze aldığı temel anlayışın insan onuru olduğunu söyleyerek, “Bütün bu yatırımlar olur, mutlaka olacak. İnsanın düşüncesi, insanın ifade hürriyeti, insanın bulunduğu toplumda, bulunduğu dünyada onuruna sahip çıkması, onuruyla yaşaması her şeyin üzerindedir. Onun için biz yeni Türkiye sözleşmesinde, seçim beyannamesinde insanın onurunu merkeze aldık. İnşallah son 12 yılda, geçmiş 80 yılın tamir edilmeyen, hiçbir şekilde düşünülmeyen, ihmal edilen insan onurunu yeni Türkiye’de, yeni dönemde inşallah daha yüksek bir şekilde inşa edeceğiz” diye konuştu

 

Değişmeyeceğim ve Adıyaman Halkını Unutmayacağım

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Adnan Boynukara, 7 Haziran seçimlerinin ve Türkiye için çok önemli olduğunu dile getirerek, içte ve dışta Türkiye ile mücadele eden şer güçlerle baş edebilmenin yolu millet iradesiyle bunların karşısında olmaktan geçer. İnanıyorum ki Besnili hemşerilerim 7 Haziran’da Ak parti iktidarının devamı yönünde tercihte bulunacaklardır. Huzur ve barış şehri Adıyaman ve Besni’nin devletten alacaklı olduğunu belirterek 7 haziran sonrasında Adıyaman’a hizmet etmek için canı gönülden çalışacağım. Seçildikten sonra değişmeyeceğim ve hemşerilerimi unutmayacağım.

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Adnan Boynukara; 7 Hazirandan sonra iktidara geldiklerinde yeni Anayasa yapım sürecinin birinci gündem maddesi olacağını ifade etti. Boynukara; “Türkiye’nin demokratik dönüşümünün sağlanması ve demokratik sivil bir anayasa yapmak gerekiyor. Bu da güçlü bir şekilde iktidar olmaktan geçiyor. İnşaallah AK Parti’de Adıyaman’da 5-0 yapacak iradeyi görüyorum. Siz samimimi insanların yüzüne bakınca bu ışıltı bize güç veriyor. Yeter ki siz bizleri güçlü bir şekilde gönderin. Adıyaman’ın evladı olarak bugün istişare toplantımıza katılan 29 STK temsilci ve yöneticilerine tekrar teşekkür ediyor, kendimi ve diğer dört milletvekili adayımızı önce Allaha sonra sizlere emanet ediyorum ” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz