Güncel

“Darbeciler meclisi açık görünce çıldırdılar”

Milletvekili Boynukara, Kanaat Önderlerini Mecliste Karşıladı

“Darbeciler meclisi açık görünce çıldırdılar”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, Güneydoğu’dan Aşiret liderlerine 15 Temmuz’daki darbe girişiminde bombalamadan dolayı meydana gelen enkazı gezdirdi.

Ziyarete Viranşehir-Şanlıurfa’dan Milli Aşireti lideri Abdulkadir Milli, Şırnak İdil’den Kiçan Aşireti Lideri Abdurrahman Abay, Hakkari’den Gravi Aşireti lideri Abdülmutallip Özbek, Muş’tan Bidri Aşireti lideri Alican Er, Şırnak’tan Tatar Aşireti lideri Aslan Tatar, Van’dan Bruki Aşireti lideri İrfan Kartal, Kahta’dan Gevozi Aşireti lideri İsmet Çetinkaya, Hakkari Derecik’ten Gerdi Aşireti lideri Kasım Demir, Siirt Pervari’den Adyan Aşireti lideri Lokman Özcan, Bitlis Mutki’den Mutki Aşireti lideri Medeni Özer, Şanlıurfa’dan Reşua Aşireti lideri Mehmet Emin Kaplan, Muş’tan Badika Aşireti lideri Namık Sakık, Hakkari Yüksekova’dan Pinyaniş Aşireti lideri Rüstem Zeydan, Kars’tan Qaski Aşireti lideri Ömer Vargün, Diyarbakır Çınar’dan Metine Aşireti lideri Reşit Akıcı, Ağrı Patnos’dan Sipki Aşireti lideri Savcı Sayan, Siirt Eruh’tan Basret Şeyhi Selahattin Oran, Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, Malatya’dan Direjan Aşireti lideri Talat Şavata ve Mardin Ömerli’den Ömeriyan Aşireti lideri Yılmaz Altındağ katıldı.

Milletvekili Adnan Boynukara, gün boyu Doğu ve Güneydoğu’nun önemli kanaat önderlerini mecliste misafir etti.

Daha sonra TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı ziyaret eden kanaat önderleri son yaşanan olaylar ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Bölgenin güçlü aşiretlerinden olan aşiret liderleri, 15 Temmuz saldırısı, milli birliktelik, Doğu ve Güneydoğu’da yükseltilmek istenen terör saldırılarını konuştular.

Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Boynukara “Meclis başkanımız partilerimizin grup başkan vekilleri meclis başkanın yanına oturdu ve yayın yapmaya başladı. Tüm dünyaya biz buradayız. Onun üzerine meclis bombalanmaya başlandı. Buradan iki sefer helikopter ile buraya adam indirmeye başladılar. Büyük ihtimalle infaz yapmak için son füzede ben genel kurulun yıkıldığını büyük bir ihtimal meclis o an acık olmasaydı bombalanmaya bilirlerdi. Acık olması; biz buradayız darbeye karşıyız tüm partilerin demokrasiden yanayız, deyince iyice çıldırdılar diye değerlendiriyoruz. Meclisin açık olması demek şu demek, meclis o an yasal düzenlemeyle darbecilerle ilgili kararda alabilirdi bunun zemini var bunun hepsi düşünülmüştü sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın başbakanımızın çağrısının yanı sıra meclisin bu pozisyonu halkın tepkisi açısından önemliydi” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu