Güncel

Dağlıca’da hain pusu; 16 şehit

Davutoğlu: O dağlar o teröristlerden temizlenecek

Dağlıca’da hain pusu; 16 şehit

 

TSK’dan Dağlıca Açıklaması: “16 Silah Arkadaşımız Şehit Olmuştur.”  Genelkurmay Başkanlığı: “Bölücü Terör Örgütü Mensubu Bir Grup Terörist Tarafından Yol Kenarına Yerleştirilen El Yapımı Patlayıcıların Patlatılması İle İki Zırhlı Aracımız Ağır Hasar Görmüş, Araçlarda Bulunan Kahraman 16 Silah Arkadaşımız Şehit Olmuştur” Başbakan Ahmet Davutoğlu sert konuştu, “O dağlar o teröristlerden temizlenecek. Ne olursa olsun temizlenecek! Bu kadar! Bu mücadelenin sonuna kadar gideceğinden kimsenin tereddüttü olmasın.”

Genelkurmay Başkanlığı, Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda daha önceden Bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracın ağır hasar gördüğü, araçlarda bulunan 16 askerin şehit olduğunu açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, 06 Eylül 2015 tarihinde Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda, daha önceden Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracın ağır hasar gördüğü, araçlarda bulunan 16 askerin şehit olduğu açıkladı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:  “Kahraman altı silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, yaralıların tedavilerine hâlihazırda devam edilmektedir. Saldırının ardından bölgede başlatılan operasyonlar karadan ve havadan kararlılıkla sürdürülmektedir. Bu kapsamda; bölgede tespit edilen terörist hedeflerinin imhası ve harekâta emniyetle devam edilmesi maksadıyla; Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı belirlenen 23 hedef (altı mağara, iki depo, üç barınma alanı ve 12 Doçka mevzii) 7 Eylül 2015 saat 09.00’dan itibaren üç adet F-4 ve dört adet F-16 savaş uçağı ile ateş altına alınmaktadır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

 

Dağlıca’da Kurmay Yarbay Şehit OlduYÜKSEKOVA'DA HAVA HAREKETLİLİĞİ SÜRÜYOR

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesindeki hain saldırıda şehit olan 16 askerden birinin Kurmay Yarbay İlker Çelikcan olduğu öğrenildi.

Dağlıca’da 3 günden bu yana devam eden çatışma bölgesine giden Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar’ın (TTZA) geçişi sırasında teröristler tarafından yol güzergahına döşenen mayınların uzaktan kumanda ile patlatması sonucu 16 asker şehit oldu, 6 asker de yaralandı. Hain saldırıda Tabur Komutanı Kurmay Yarbay İlker Çelikcan’ın da şehit olduğu belirtildi.

 

Erdoğan’dan Dağlıca Saldırısı Hakkında Açıklama 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dağlıca’daki terör saldırısıyla ilgili olarak, “Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kasteden bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır” dedi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesimindeki terör saldırısıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesiminde askerlerimizin şehit düşmelerine ve yaralanmalarına neden olan menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bölücü terör örgütünün hain saldırısında şehit düşen güvenlik güçlerimizin acısı milletçe yüreğimizi dağlamaktadır. Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kasteden bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır” denildi.

Açıklamanın devamında, “Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayan bu saldırılar karşısında, aziz milletimizin birlik ve beraberlik içinde kararlı bir duruş sergileyeceğine inanıyorum. Dağlıca’daki menfur saldırıyı bir kez daha lanetliyor, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum” ifadelerine yer verildi.

 

O dağlar, o teröristlerden temizlenecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu teröre ve gündeme ilişkin basın toplantısında konuşuyor.

Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları

Kanlarını bu vatan için döken bütün şehitlerimize ve dün şehit olan 16 kahraman askerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

7 Haziran seçimlerini, son derece demokratik bir şekilde yaptıktan ve bu seçimlerin neticesinde milli iradenin tecellisiyle birlikte yeni bir döneme adım atma kararlılığını yaşadıktan sonra ülkemiz, bilinçli bir şekilde dışarıdan ve içeriden odakların desteklediği eş zamanlı bir terörist saldırısı ile karşı karşıya kalmıştır.

Ülkemiz dışardan ve içerden destekli terör saldırılarına maruz kalmıştır.

7 Haziran seçimleri sonrasında terör örgütü çözüm sürecini sona erdirdiğinin sinyallerini vermişti.

Bölücü terör örgütünün K. Irak’ta lojistik depoları, karargahları güçlü bir darbeyle tasfiye edilmiştir.

2 Eylül’de itibaren Yüksekova ve çevresinde terör örgütünün yuvalandığı bölgelere karşı operasyon sürdürülmüştür.

Dün başlayan çatışmalar aralıksız olarak bugüne kadar sürmüştür. Özel komando birlikleriyle takviye edilen güvenlik güçlerimiz şehit düşen kahraman askerlerimize ulaşmıştır. Çatışmalarda şehit düşen askerlerimiz bölgeden tahliye edilmiştir.

“Kahraman askerlerimizin görmek istediği tek şey, milletimizin teröre karşı birliktelikle hareket etmesidir”

“Bizim askerlerimiz bu ülkenin çocuklarıdır ve bu ülkeyi sonuna kadar koruyacaklardır!”

“Güvenlik güçlerimizin gözlerinden öpüyorum, onların bu gayretlerini görmeyenleri lanetliyorum.

Maalesef dün akşamdan bu yana sosyal medya üzerinden kara propaganda yürütüldü.

Milletimizin ve TSK’nın moralini bozmak için nice sayılar nice haberler üretildi. PKK’yı eleştiremeyenler askerimizden hesap sormaya kalktı

O dağlar o teröristlerden temizlenecek. Ne olursa olsun temizlenecek! Bu kadar! Bu mücadelenin sonuna kadar gideceğinden kimsenin tereddüttü olmasın.

 

Dağlıca Bölgesinde Sıcak Saatler 

Şehit ve yaralı askerlerin olduğu Dağlıca bölgesinde tarihin en büyük operasyonu başlatıldı.

Dağlıca bölgesindeki Yeşiltaş karakoluna bağlı birlikler karakol istikametinde ilerlediği sırada, PKK’lılar 150 metre aralarla döşediği mayınları uzaktan kumandayla patlattı. Patlamada iki zırhlı kobra araç tahrip edilirken, askerlerin şehit olduğu ve çok sayıda yaralının olduğu belirtildi. Yaralıların 6’sı akşam saatlerinde Yüksekova Devlet Hastanesine getirilerek tedavi altına alınırken, Dağlıca bölgesinde sıcak saatler yaşanıyor. Akşam saatlerinde şiddetli yağmur nedeniyle helikopterlerin havalanamadığı bölgede, sabah saatlerinde havanın açılmasıyla birlikte bir taraftan helikopterler diğer taraftan savaş uçaklarının PKK’lıların kaçtığı muhtemel noktaları ateş altına aldığı belirtildi.

 

Başbakan Davutoğlu, Operasyona İlişkin Bilgi Alıyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hakkari Dağlıca’daki terör saldırısı sonrası gelişmeleri Başbakanlık Resmi Konutu’ndan takip ediyor. Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile telefonda görüşerek operasyona ilişkin bilgi alıyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, çalışmalarına Başbakanlık Resmi Konutu’da devam ediyor. Davutoğlu’na Hakkari Dağlıca bölgesindeki gelişmelere ilişkin Genelkurmay Başkanlığı’ndan sürekli bilgi aktarılıyor. Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile telefonda görüşerek operasyonla ilgili bilgi alıyor.

 

Yüksekova’da Hava Hareketliliği Sürüyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde dün akşam yapılan mayınlı saldırının ardından başlatılan hava hareketliliği sürüyor. İlçenin Dağlıca bölgesinin Gürkavak köyü yakınlarında askeri zırhlı araçlara yapılan mayınlı saldırının ardından başlatılan hava destekli operasyon devam ediyor. İlçede sabah saatlerinde başlayan helikopter hareketliliği sürerken, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanlığından belli aralıklarla kalkan helikopterlerin Dağlıca bölgesine gittiği görüldü.

Öte yandan, dün akşam saatlerinde yapılan saldırıda yaralanan 8 asker ise Yüksekova Devlet Hastanesine getirilerek tedavi altına alınırken, hastane önünde yoğun güvenlik önlemi alındı.

 

Abdullah Gül’den Dağlıca Açıklaması

  1. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dağlıca’da askeri 2 zırhlı araca yapılan terör saldırısıyla ilgili Twitter’dan açıklama yaparak terörü lanetledi.
  2. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari Dağlıca’da askeri 2 zırhlı aracın geçişi sırasında yapılan saldırıyla ilgili Twitter’dan açıklama yaptı. Abdullah Gül, yaptığı açıklamada terörü lanetleyerek, “Cumhurbaşkanlığım sırasında Hakkari Dağ ve Komando Tugayı’nı iki kez ziyaret etmiş ve kahraman Mehmetçiğimizin birer gece misafiri olmuştum. Coğrafi açıdan çok zor olan bölgede halkın güvenliğini sağlamak için görev yapan askerlerimize yönelik hain terör saldırısını lanetliyorum. Dağlıca’daki menfur saldırıda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin ailelerine, yüce milletimize ve Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyorum. Bu hain saldırıların tek amacının ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak olduğu açıktır. Halkımızı teröre karşı haklı tepkisini ortaya koyarken kardeşliğimize ve birliğimize zarar verecek davranışlardan kaçınmaya davet ediyorum” dedi.

 

Bahçeli’den Hain Saldırıya İlişkin Açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hakkari Dağlıca’daki hain saldırıya ilişkin, “Türk milleti Dağlıca’yla ilgili gizlenen, saklanan, üzeri örtülen tüm gerçekleri duymak, öğrenmek ve bilmek istemektedir. Hükümet şehitlerimizin sayısını derhal açıklamak ve doğruları kamuoyuyla paylaşmak durumundadır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Hakkari Dağlıca’daki Hain Saldırıyla” ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Dün, Hakkari ili Yüksekova-Dağlıca yolunun ulaşıma açılması amacıyla sürdürülen operasyonlar esnasında, yere tuzaklanan el yapımı bombaların teröristler tarafından patlatılması sonucunda ağır kayıp ve zayiatlar verilmiştir. Bölücü terör örgütü PKK, Türk milletini bir kez daha canevinden vurmuştur. 20 Temmuz’dan bu tarafa bir yanda polislerimiz, diğer yanda Mehmetçiklerimiz artan ve azgınlaşan hain saldırıların kurbanı olmuşlardır. Dağlıca saldırısının detayları hakkında doyurucu, soru işaretlerini giderici resmi bir açıklama yapılamasa da, şehit sayımızın korkunç seviyelerde olduğu anlaşılmaktadır. Nitekim medya vasıtasıyla sızdırılan haberler kahredici boyuttadır. Meselenin tuhaf ve ibretlik yanı ise AKP-PKK hükümetinin Dağlıca saldırısının içyüzünü açıklamakta ayak sürümesi, çekingen davranmasıdır” ifadelerini kullandı.

 

Milletimizin Acı Ve Özlemlerine Kapalı Duran Erdoğan Ve Yanında Hizalanan Çıkarcı Ortaklarının Çizmeyi Aştıkları Ortadadır

Bahçeli açıklamasına şöyle devam etti:

“Çözüm süreci için baldıran zehri içmeye razı olan Recep Tayyip Erdoğan, terör saldırısından nemalanmanın, siyasi rant ve fayda devşirmenin hayasızca peşindedir. Vatan evlatları Dağlıca’da şehadetle imtihan edilirken, Cumhurbaşkanı mevkiinde bulunan şahsın kameralar karşısında ‘400 milletvekili olsaydı bunlar olmazdı’ açıklaması milletimizin yüreğine ateş gibi düşmüştür. Bu sorumsuzluk ve ganimet avcılığı Erdoğan’ın alnına kara bir leke gibi yapışmıştır. Şehitlerimizin önemli bir bölümünden dahi haber alınamadığı kara günde Erdoğan’ın vicdansızlık ve insafsızlıkta kırılması zor bir rekora imza atması hafızalardan silinmeyecek bir rezalet olarak anılacaktır. Cumhurbaşkanı ya sesini kesmeli ya da çekip gitmelidir. Artık sabır ve sinirlerin tahammül eşiklerinden, hazmetme sınırlarından taştığı iyi bilinmelidir. 400 milletvekiline ulaşamayan Erdoğan, hedeflerini revize ederek 400 şehide mi odaklanmış, kan üzerinden, süreç kanalından koltuğunu sağlama almaya mı yönelmiştir? Milletimizin acı ve özlemlerine kapalı duran Erdoğan ve yanında hizalanan çıkarcı ortaklarının çizmeyi aştıkları ortadadır. 14 Haziran 2007’de, “Bir damla şehit kanını 550 vekile değişmeyecek kadar aşkla bu vatana bağlıyız” diyerek duygu ve vicdan sömürüsü yapan Erdoğan’ın, şimdilerde silahlar ve bombalar patlarken siyasi hesap yapması tek kelimeyle utanmazlık örneğidir.”

“AKP-PKK hükümetinin başına iliştirilen Davutoğlu’nun, terörist saldırılar sürerken şehit evladıyla tribünlerde sevinç gösterisinde bulunması da tam bir kâbustur” diyen Bahçeli, “Bunların Türkiye’ye vereceği hiçbir şey kalmamıştır. Zira bu zevatın milli refleks ve duyarlılıkları sıfırlamıştır. Türk milleti iktidara çöreklenmiş küçük bir azınlığın, köksüzlüğün dibine inmiş sonradan görme elit bir tabakanın adeta tutsağıdır. Bu taşınması mümkün olmayan, gün be gün maliyeti kabaran siyasi yük Türkiye’ye imhaya sürüklemektedir. Geldiğimiz bu aşamada, çözüm denilen çözülmenin, PKK’yı silahlandırma ve saldırı konumuna getirme süreci olduğu somutlaşmıştır. Şehitlerimizin vebali, analarının ah ve feryatları AKP’nin ve kaçak sarayın omuzlarındadır” dedi.

 

Hükümet Şehitlerimizin Sayısını Derhal Açıklamak Ve Doğruları Kamuoyuyla Paylaşmak Durumundadır

Türkiye’nin stratejik bir gerileme patikasına, önü alınamaz bir çöküş kulvarına sıkıştığını bildiren Bahçeli, “Dağlıca bu vahim tablonun milli gönülleri kavuran son halkasıdır. Türk milleti Dağlıca’yla ilgili gizlenen, saklanan, üzeri örtülen tüm gerçekleri duymak, öğrenmek ve bilmek istemektedir. Hükümet şehitlerimizin sayısını derhal açıklamak ve doğruları kamuoyuyla paylaşmak durumundadır. Geçen her saat biriken milli öfkeyi daha da şiddetlendirecek, toplumsal tepki ve infial dalgası ülkemizi kontrolsüz bir mecraya savuracaktır. Hiç kimse, hiçbir şuursuz iktidar görevlisi, milli heyecanı törpüleme ve terbiye etme ahlaksızlığına tevessül etmemelidir. Aziz milletimiz acısını saracak, yasını hakkıyla sahiplenecek ve hainlerden mutlaka hesap soracaktır. Milliyetçi Hareket Partisi; büyük milleti, tüm teşkilat ve mensuplarıyla kenetlenmiş halde gelişmeleri takip etmektedir. Sözün anlamını kaybettiği günlere gelinmiştir. Yalan ve bahane üretiminin son durağı da geçilmiştir. Dağlıca’daki hain saldırıyı lanetliyor, henüz sayısını bilemediğimiz tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun, vatan sağ olsun” ifadelerini kullandı.

 

Saadet Partisi’nden Dağlıca Açıklaması

Saadet Partisi, Dağlıca saldırısının ardından, “Millet olarak terör belasına karşı her zamankinden daha dikkatli olmak zorundayız” açıklamasını yaptı.

Saadet Partisi Başkanlık Divanı, artan terör olayları ve son Dağlıca saldırısı üzerine olağanüstü gündemle toplandı. Toplantının ardından yapılan basın açıklamasında, ““Hakkari Dağlıca’da meydana gelen terörist saldırıyı bütün benliğimizle lanetliyoruz. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” ifadeleri kullanıldı. Türkiye üzerinde çok kirli ve kanlı bir oyunun oynandığının belirtildiği açıklama şöyle:

“Bu tehlikeli oyunun hedefi, bin yıl birlikte kardeş olarak yaşayan insanları birbirine düşman ederek ‘Büyük İsrail Projesi’ni uygulamaya geçirmektir. Biz inanıyoruz ki, aziz milletimiz sahip olduğu tarihi tecrübe, basiret ve feraset ile her zaman olduğu gibi bu karanlık oyunu da yine boşa çıkaracaktır. Ve şu bilinmelidir ki, güvenlik güçlerimizin azmi, cesareti ve milletimizin kararlılığı karşısında hiçbir zaman karanlık emellerine ulaşamayacaklardır. Millet olarak terör belasına karşı her zamankinden daha dikkatli olmak zorundayız. Ülkemiz içinde nefret tohumları ekerek kardeş kavgası çıkarmak isteyenlere karşı verilecek en güzel cevap, inancımız doğrultusunda kardeşliğimizi daha da pekiştirmek olacaktır. Terör milli bir meseledir. Bu bakımdan en başta siyasiler olmak üzere herkes, bu hassas süreçte üslup ve yaklaşımına her zamankinden daha fazla özen göstermeli, bu hassas dönem kısır siyasi çekişmelerin malzemesi haline getirilmemelidir.”

 

BBP Genel Başkanı Destici’den Dağlıca Açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, terörü lanetleyerek, terörle topyekun mücadelenin başlatılması gerektiğini söyledi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Dağlıca’da yaşanan terör saldırısı hakkında yazılı açıklama yayımladı.

 

Hepsini LanetliyorumYÜKSEKOVA'DA HAVA HAREKETLİLİĞİ SÜRÜYOR

Bu saldırıyı gerçekleştiren hain bölücü PKK’yı kalleşçe, adice pusu kurarak yaptığı saldırıdan dolayı bir kere daha lanetlediğini ifade eden Destici, “Sadece PKK’yı değil, onun siyasi uzantıları başta olmak üzere bütün uzantılarını da bu saldırının ortağı ilan ediyorum. Yani hiç birisi buradan sıyrılamaz. Şirin gözükemez. PKK’yı kim terör örgütü ilan etmiyorsa ve onlarla ilişkilerini devam ettiriyorsa adı ne olursa olsun, konumu ne olursa olsun bu saldırıya ortaktırlar. Dağlıca da şehit olan Mehmetçiklerimizin kanı ellerine bulaşmıştır. Hatta sadece onlar değil, terörü çözmeyen ve bugüne gelmesine sebep olanlarda, gaflet içinde olanlarda dolaylı yoldan bu saldırının vebalini üzerilerinde taşımaktadırlar. Hepsini lanetliyorum. Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Destici, “Saldırının dün saat kaçta olduğu, nasıl gerçekleştiği, çatışmaların devam edip etmediği konusunda milletimizin bilgilendirilmesini bekliyoruz. Bu olayın buna benzer hadiselerde olduğu gibi, üstünün kapatılmasına fırsat vermemeliyiz. Eğer burada bir hata, burada bir ihmal, burada bir kusur, burada bir gaflet varsa mutlaka bunun ortaya çıkması ve bu gaflet sahiplerinin cezalandırılması gerekir. Ama burada tabii ki birinci derecede cezalandırılması gereken hain PKK’dır. Artık bu bir milattır. Bundan ötesi yoktur. Dolayısıyla topyekûn bir mücadele başlatılmalı, devletin en tepesinden, aşağıdakine kadar artık PKK’nın kökü kazınmalı ve bu hadise Türkiye gündeminden çıkarılmalıdır” diye konuştu.

 

Dünyanın Hiçbir Ülkesi Buna Müsaade Etmez

Destici, açıklamasına şöyle devam etti:

“Dünde sordum, nasıl oluyorsa zırhlı denilen araçlar patlatılıyor. Amerikan, İngiliz, İsrail zırhlı araçları patlatılamıyor da bizim zırhlı araçlarımız patlatılıyor. Demek ki bunlar zırhlı falan değil. Yani sadece göz boyanıyor. Bunları kim imal ediyor? Kim Türk Silahlı Kuvvetlerine satıyor? Kim alıyor? Bunların hepsinin ortaya dökülmesi gerekir. Gerçekten bizim sorgulamamız gereken noktalardan bir tanesi de Türkiye yıllardır terörle mücadele de büyük tecrübe sahip bir ülke olmasına rağmen Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, güvenlik güçlerimiz ve devleti yönetenler bu tecrübeyi sahaya terörle mücadelede neden kullanmıyorlar? Biz nasıl oluyor da her gün aynı şekilde vuruluyoruz? Bu hain PKK her gün Hakkari’de, Şırnak’ta, Batman’da, İstanbul’da nasıl oluyor da aynı türden eylemlerle askerlerimizi ve polislerimizi şehit ediyor, yaralıyor, yolları kesiyor, mayın döşüyor. Dünyanın hiçbir güçlü ülkesi buna müsaade etmez. Bizim mayına karşı aletlerimiz yok mu?  Bunu belirleyecek tesisatımız yok mu? Silahlı Kuvvetlerin envanterin de yola mayın döşendiğinde bunu belli mesafelerden belirleyebilecek tesisatı yok mu?”

 

Vatanımız, Bizim Namusumuzdur

Destici terörle kararlı bir mücadelenin ortaya konulması gerektiğini vurgulayarak, “Çözüm süreci başladığında silahların nereye bırakıldığını biliyoruz dediler. O zaman biliyordunuz da neden toplamadınız? Ya bilmiyordunuz, ya da biliyordunuz neden toplamadınız? Çok garip bir durum. Bu soruların cevaplarının verilmesi gerekir. Milletimizin aydınlatılması gerekir. Şehitlerimiz ne kadarsa bunu bilmek bizim hakkımız. Biz şehitleri alır yüreğimize basarız. Şehitler bizim onurumuzdur. Vatanımız bizim namusumuzdur. Elbet bir gün bunların hesabı sorulur. Eğer hesap sorulmazsa bu azgınlıklarına devam ederler. Kararlı bir mücadelenin ortaya konulması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

PKK Düşmanımız, Kürtler Kardeşimizdir

Türkiye’nin bir daha böyle bir acı yaşamaması temennisinde bulunan Destici, “Kayıp askerlerimizin olduğundan şüphe ediliyor. İnşallah böyle bir şey yoktur. Onların biran önce bulunmasını bekliyoruz. Ama tedbirli olunmasını da bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Burada tepkimizi koyacağız. Bütün milletimizin ayakta olması gerekir. Mehmetçiğimize, polisimize kahraman evlatlarımıza sahip çıkmamız lazım. Elbette hissiyatın ortaya konulması gerekir. Tepkinin en yoğun ve ağır bir şekilde verilmesi gerekir. Ama buna yaparken Kürt kardeşlerimizle PKK’yı ayıracağız. PKK’nın düşmanımız Kürtlerin kardeşimiz olduğunu unutmayacağız. Bunun aksine davranışlara girersek o zaman PKK’nın yapmak istediği şeyi milleti birbirine düşürme, bir iç savaş çıkartma, milleti kırdırma oyununa da provokasyonuna da alet olmuş oluruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı