Güncel

Çemberlitaşlılardan Tıp Bayramı Mesajı:

Çemberlitaşlılardan Tıp Bayramı Mesajı:

“İnsan Sağlığını Önceleyen Hekimlerimize Minnettarız”

Çemberlitaşlılar Dernek Başkanı KazımÇetinkaya 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Çetinkaya mesajında, “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.  Kanuni Sultan Süleyman, sağlığın önemini bu dizelerle dile getirirken insanlığa çok önemli mesaj vermiştir.        Toplumların kültürlerine bağlı olan hastalık ve sağlık kavramları insanlar içindir.   Hastalık insanlar için olduğu gibi, hizmet de insanlarla görülür ve insanlara verilir. Bedenen, ruhen ve sosyal yönden sağlıklı insanların oluşması için sağlıklı, güvenilir sağlık hizmetlerine ihtiyaç vardır.

Diğer canlılardan farklı olarak yaratılan insan her yönüyle sosyal bir varlıktır. Sosyal bir varlık olarak yaratılan insan için temiz hava, su ve gıda ne ise karşılıklı etkileşim ve iletişim de bir o kadar önemlidir. Dolayısıyla sağlık sosyal bir olaydır. Öyleyse önce insanları anlamak, kendisini ve çevresini detaylarıyla kavrayabilmek ve aradaki etkileşimi sağlamak gerekir.  Sağlıklı toplumların her zaman ve her alanda başarılı olacağı kuşkusuzdur. Hastanın ruh halini iyi değerlendiren ve koydukları teşhislerle can kurtaran değerli Hekimlerimiz toplumumuzda her zaman baş tacı yapılmıştır. Türkiye’de sağlık alanında son zamanlarda gerçekleştirilen reform niteliğindeki düzenlemelerle ulaşılan standartlarda , başta doktorlarımız olmak üzere, sağlık hizmeti veren tüm personelin üstün çaba ve gayretleri her türlü takdire şayandır.

Ülkemizi sağlık alanında da gelişmiş ülkeler seviyesine çıkaran, insan sağlığını her zaman önceleyen ve her şeyin üstünde tutan, mesai kavramı tanımayarak, gece gündüz demeden her türlü zorluğa göğüs gererek bizlere hizmet sunan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu