Çemberlitaşlılardan Ramazan Mesajı

31 Mayıs 2017 Çarşamba, 11:16

Çemberlitaşlılardan Ramazan Mesajı

 

Çemberlitaşlılar dernek başkanı Kazım Çetinkaya, “Gönül dünyamızda hüzün ve sevinci iç içe yaşadığımız bir süreçte gözlerimizi yummuş, ruhlarımızla yeni bir bağışlama ayını süzüyoruz.” dedi.

Çetinkaya, “Bu af ve mağfiret ayının hem hülya hem de hasret dolu ikliminde his ve hayal dünyamızı hem bir ilkbahar hem de bir sonbahar gibi duyuyoruz. Kur’an’ın inzal olduğu bu ayda her ses ve soluk derin ve ruhanî edasıyla dünyada yaşamak istediğimiz hemen bütün lezzetleri ve gönüllerimizin iyilik düşüncesi adına beslediği bütün ümitleri en ulvi bir uslupla haykırır. Hemen her zaman bu mübarek ayın nazlı günleri bir ışık yumağı gibi gelip her yanımızı sarar ve çağrıştırdığı hülyaları, emelleri, sevinçleri, ziyafetleri ve renk renk  çeşnileriyle  bize cennetlerden demet demet nümuneler sunar.

Bu kutlu atmosferin başlamasıyla, düşüncelerin bir kere daha yenilendiği ve rahmetin her türlü dalga boyu ile gidip insanın ümidiyle bütünleştiği, bütünleşip gönüllere sindiği bir havayı teneffüs etmenin hazzını yaşıyoruz.  Evet , onun o sihirli günlerinde ve aydınlık gecelerinde, sanki insanın Allah’a kavuşmasınI engelleyen bütün engeller , bütün olumsuzluklar ortadan kalkıyor.  Yüce yaratan’a kavuşma yolunda bütün tepeler dümdüz, düzlükler de pürüzsüz bir hale gelir.  Her zaman rahmete susamışlığını hisseden gönüllere Ramazan, toprağın bağrına inen yağmur gibi , onların başlarından aşağıya boşalttığı his ve mana ile gönüllerin kurumaya yüz tutmuş bütün yamaçlarını adeta sular, duyguların derinliklerine iner ve insan benliğini yepyeni manaların yemyeşil vadileri haline getirir. Böyle bir kutlu atmosferi bize yeniden yaşatan Rabbimize sonsuz şükürle , İslam coğrafyasında yaşayan bütün Müslümanların Ramazan-ı şerifini tebrik eder, tüm insanlığın rahmet ve mağfiretine vesile olmasını Yüce Mevladan niyaz ederim.”

Güne Bakış haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz