Güncel

“Büyüklerimiz, en kıymetli hazinemizdir”

Vali Demirtaş’tan Nevruz ve Yaşlılar Haftası Mesajı

“Büyüklerimiz, en kıymetli hazinemizdir”

 

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, 21 Mart Nevruz Bayramı ve 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanılan Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle mesaj yayınladı.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, yaşlıların toplumun en kıymetli hazineleri olduğunu dile getirdi.

Vali Mahmut Demirtaş, “Geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleri olan, geçmiş ile gelecek arasında köprü kuran yaşlılarımız, bizim en kıymetli hazinelerimizdir. Yaşlılarımıza ihtiyaç duyduğu desteği vermek, insan onuruna yakışacak koşulları hazırlayıp sunmak, yaşama sevincini kaybetmeden toplumla iç içe bir hayat sürmelerini sağlamak bizler için yalnızca bir sorumluluk değil, aynı zamanda da vefa borcudur. Unutulmamalıdır ki hepimiz bir gün yaşlanacağız. Aziz milletimizin zengin kültüründen aldığı en önemli özelliklerinden biri de hiç şüphesiz büyüklerine duyduğu saygı, yaşlılarına karşı merhameti ve sevgisidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, kültürümüzü, geleneklerimizi, toplumsal değerlerimizi bugüne taşıyan, hayat tecrübeleri ile bizlere her zaman yol gösteren büyüklerimizin ‘Yaşlılara Saygı Haftasını’ kutluyor, minnet ve şükran duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum” dedi.

 

Milletimizin gönlünde çiçek açsın

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Nevruz Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Demirtaş, yayınladığı mesajında baharın başladığı, toprağın dirildiği, tabiatın ve uyanışın umudu olan bir Nevruz Bayramına daha kavuşmanın sevincini ve mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını dile getirdi.

Vali Demirtaş, “Nevruz Bayramının ağaçlarda açan çiçekler gibi, toprağa düşen cemrelerin de milletimizin gönlünde çiçekler açmasını, sevgi ve hoşgörü çiçeklerinin her yeri sarmasını, birlik ve kardeşlik tohumlarını yeşertmesini diliyorum. Güzel günlerin müjdecisi kabul edilen bu günün, birlik-beraberlik ve toplumsal huzurumuzun artırmasına vesile olmasını ve şölen havasında kutlanması dileğiyle, tüm Adıyamanlı hemşerilerimin Nevruz Bayramını kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu