Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

“Büyük şair, bir nesli ayakta tuttu”

03 Haziran 2015 Çarşamba, 09:53

Eğitim Bir Sen’den Necip Fazıl Konferansı

“Büyük şair, bir nesli ayakta tuttu”

 

Büyük Şair Necip Fazıl Kısakürek’in ebediyete irtihalinin 32. Yıldönümünde, Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi, üyelerine Büyük Doğu ve Necip Fazıl konulu bir konferans tertip etti. Konferansın açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Büyük Doğu’nun ve Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in yakın tarihe damga vurduklarını ve Türkiye’de Müslüman gençliğin dinamiklerini diri tuttuklarını söyledi.

Ali Deniz, Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in hayatın her alanında İslam ve İslami yaşayışa dair söylem, aksiyon ve fikirler ürettiğini vurgulayarak, büyük şairin bir nesli ayakta ve dimdik tutmayı başardığını dile getirdi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Ahmet Sağtekin ise, Büyük Doğu Dergisi’nin yayın serüvenini dile getirerek, her çevreden aydının Büyük Doğu Dergisi etrafında buluştuğunu ancak siyasi iradenin ve yaşanan diğer olayların derginin uzun soluklu hayatında kesilmelere neden olduğunu söyledi.

Necip Fazıl Kısakürek’in hayatını ve ideolojisini onunla yaşadığı anılarla anlatan Ahmet Sağtekin, Necip Fazıl’ın gençliğe verdiği önemden ve onun dışarıda büyük içerde mütevazı hayatından bahsederek onun şiirinin her kapıyı açan bir sırlı anahtar olduğunu ifade etti.

Konferansın sonunda sorulara yanıt veren Ahmet Sağtekin ciltletilmesi kaydıyla Büyük Doğu Dergisinin yayımlanmış sayılarını Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz’e hediye etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz