Bugün Öğretmenlerin Günü

24 Kasım 2016 Perşembe, 08:26

Bugün Öğretmenlerin Günü

 

Bugün, 24 Kasım Öğretmenler Günü. Gün nedeniyle Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu ve AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat birer mesaj yayınladı.

Vali Erin, Belediye Başkanı Kutlu ve Milletvekili Fırat’ın mesajları şöyle;

 

“Fedakar öğretmenlerimize çok şey borçluyuzADIYAMAN VALİSİ ABDULLAH ERİN’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gelecek nesillerin mimarı olan her türlü fedakarlığı gösteren öğretmenlerin gurur ve onur gününü kutlamanın heyecanını yaşadıklarını belirten Vali Abdullah Erin, ”Son derece kutsal bir vazifeyi icra eden öğretmenlerimizin bizim kültür ve medeniyetimizde de apayrı bir yeri vardır.

Çocuklarımızın zihinsel, bedensel, duygusal, sosyal ve toplumsal açıdan gelişiminin anne ve babadan sonra en büyük temsilcileri şüphesiz ki öğretmenlerimizdir.

Şunu çok iyi biliyoruz ki, Türkiye, 2023 ve 2071 hedeflerine fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür eğitimli nesillerin omuzlarında yükselecek, gelişecek ve güçlenecektir. Onun için toplum olarak öğretmenlerimizden beklentimiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi, karakterli, ahlaklı, bilgili, ülkesine bağlı, vatansever, insanlara ve farklı düşüncelere saygılı, hoşgörülü, yeteneklerini geliştirebilen, düşünebilen, bilgiye ulaşabilen, çok okuyan, sorgulayan, özgür bireyler olarak yetişmesini sağlamaktır.

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı en iyi şekilde ve çağdaş bir donanımla yetiştiren, en zor koşullarda dahi ülkesine, milletine ve gelecek nesillere bağlı hizmet veren bütün öğretmenlerimize gösterdikleri fedakarlık ve özveri için ülke olarak çok şey borçluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, hizmetlerin en kutsalını seçen tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü en içten duygularımla tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Belediye Başkanı Kutlu’dan Mesaj

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, geleceğin teminatı çocukları yetiştiren, görevini layıkıyla yerine getiren tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

bugun-ogretmenlerin-gunu-3Kutlu mesajında,  “Ülkemizin ve ilimizin en ücra köşesinde bile fedakarca görevini yerine getirerek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra da gördük ki, bir ülkenin geleceği sağlam zeminler üzerine kurulmalıdır. Bunda da en önemli görev eğitimcilerimize düşmektedir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ülke, millet, bayrak ve din hassasiyetiyle yetişmesine vesile olan öğretmenlerimizin sayısının artmasını dileyerek, görevini layıkıyla yerine getiren öğretmenlerimizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

Güçlü Türkiye, öğretmenlerle inşa edilecektir

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Fırat mesajında, “Bizleri ilime, bilime, ahlaka ve yüce değerlere ulaştıran, memleketimizin geleceğinin milli ve manevi mimarı öğretmenlerimizdir. Bir toplumun çağdaşlaşmasında, gelişmesinde ve ilerlemesinde büyük bir paya sahip olan öğretmen, bilgi demektir, bilim demektir, bilimsel anlayış demektir. Öğretmenlik karşılığı olmayan bir meslektir.” dedi.

Fırat, “Yeni neslin tarihini, kültürünü bilerek ve değerlerimize sahip çıkarak, bugünün gelişen dinamikleri ile harmanlaması ve bütünsel bir bakış açısına sahip olması temel bir ihtiyaçtır. Çocuklarımızın yetişmesinde, ruh ve karakterini şekillendirmede etkin rol oynayan öğretmenlerimize çok şey borçluyuz. Bir ülkede ekonomik, siyasal, hukuksal, sosyal alanlarda ne kadar reformlar yapılırsa yapılsın, yaratıcı, girişimci, yüksek nitelikli insan yetiştirilmediği müddetçe bir yere varılamaz. Bu sebeple öğretmenin çağı yakalamış, gelişme ve yeniliklere açık kendini devamlı yenileyen, bir yapıda olması gerekir.” dedi.

Gelecek hedefinin mimarının öğretmenler olduğunu söyleyen Fırat, “Daha özgür, daha müreffeh ve daha mutlu insanların yaşadığı daha güçlü, daha huzurlu, daha adil Türkiye’yi inşa etmek ve ülkemizin 2023, 2071 hedeflerini gerçekleştirebilmesi ancak bilinçli, birikimli, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesillerle mümkün olup, bunu sağlayacak olan temel öğe de öğretmenlerimizdir. AK Parti iktidarlarımız döneminde eğitim ve öğretimi ana önceliklerimiz arasına alarak yılların ihmalini gidermeye çalışıyoruz. 2002 yılında bütçeden eğitime ayrılan kaynak 11,3 milyar lira iken, bu kaynak her geçen yıl artarak, 2017 yılı bütçesinde 122 milyar liradır. Böylelikle inşallah, 2017 bütçe giderlerinin %20’si eğitime ayrılacak. AK Parti İktidarları olarak hep eğitime ve öğretmenlerimize önem verdik, vermeye devam edeceğiz. Çünkü öğretmene değer vermeyen, onun önemini kavrayamayan bir toplum, geleceğini onarılması zor ve imkânsız sıkıntılara sokmaktadır. Öğretmen toplumun aynasıdır. Öğretmenlik sadece meslek değil, kutsal bir görevdir. Sevgili Peygamberimiz “Ben öğretmen olarak gönderildim” buyurarak, bu mesleği benimsemiş ve kutsallaştırmıştır. Öğretmenlik mesleği peygamber mesleğidir. Çünkü bu ümmetin ilk öğretmeni Rasulullah Efendimizdir. Öğretmenlerimize sahip çıkarak, gereken saygı ve hürmeti her zaman göstereceğiz.

Bizleri yetiştiren, bugünlere gelmemizi sağlayan, her türlü fedakârlıklara katlanarak, yurdun dört bir tarafında ülkemiz ve aydınlık geleceğimiz için görev yapan vefakâr öğretmenlerimize şükranlarımızı arz ediyor, 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutluyorum. Terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehitlerimiz başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz