Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Bugün 19 Mayıs

19 Mayıs 2015 Salı, 09:13

Bugün 19 Mayıs

 

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Vali Mahmut Demirtaş, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, siyasiler, STK mensupları ve bazı kurum amirleri kutlama mesajı yayınladı.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda, ilk adımı oluşturan ve Yüce milletimizin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 96’ncı yıl dönümünü milletçe hep birlikte kutlamanın sevinç ve onurunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal’in, istiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günü, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize armağan etmesi, gençlik ve spor bayramı olarak ilan edilmesi de son derece anlamlıdır.

Birlik ve beraberlik içinde bu topraklara ve tarihimize duyduğumuz derin sevgi ve bağlılık, birlikte oluşturacağımız mutlu ve müreffeh geleceğe olan güvenimiz, milletçe bizi birbirimize daha çok kenetleyecektir.

Bu duygularla, bu manidar günü gençliğimize emanet eden, Anadolu topraklarını yeniden Anadolu yapan Gazi Mustafa Kemal ve İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini, isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

 

Aydın: Gençlerimiz Milletimizin İftihar Kaynağıdır

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, mesajında, “Milli Mücadelemizin temellerinin atıldığı, Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı olan 19 Mayıs 1919’un, 96. yılında millet olarak gurur ve kıvançla, azim ve inancımızın artarak devam ettiği yeni hedeflere kararlılıkla yürüyoruz.

Genç Cumhuriyetimizi yüzüncü yılına taşıyacak olan bu son yıllarda, geleceğimiz olan ve bu toprakların teminatı olan gençlerimize olan güvenimiz her zamankinden daha fazladır. Gençlerimizin bu milletin hedeflerine ulaşmasında ve dünyada söz sahibi bir ülke konumuna gelmemizde göstereceği çaba her zamankinden çok daha fazla değer taşımaktadır.

Zor ve yılmaz şartların her zaman galibi olmayı bilmiş bir mirasa sahip olan gençliğimiz, dün olduğu gibi yarın da sahibi olduğu bu mukaddes mirasa sahip çıkacak ve ülkesini, milletini zirveye çıkaracak güce sahiptir.

Milli değerlerine, tarihine, birlik ve beraberliğine, demokrasisine, en önemlisi de milletin iradesi ve gücüne sahip çıkan ve her daim sahip çıkacak olan gençlerimiz, milletimizin iftihar vesilesi olmaya devam edecektir.

Sahip olduğu inanç ve kuvvetle, milletimizin 19 Mayıs 1919’da yaktığı hürriyet ateşi gelecek nesillerimizle birlikte milletimize ve ülkemize ışık tutmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, güzel vatanımızın kurtuluş mücadelesinin başladığı bu anlamlı günün yıldönümünde, bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyorum. Aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran, minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

 

Kutlu: Bağımsızlık mücadelemizin başladığı gündür

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” münasebetiyle mesaj yayınladı.

Başkan Kutlu mesajında; “19 Mayıs, bağımsızlık mücadelemizin başlatıldığı gündür. Aziz şehitlerimiz canları pahasına bu cennet vatanı savunmuşlardır. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği gençlerimize emanettir” dedi.

19 Mayıs’ın gençlere armağan edilmiş olmasında büyük önem taşıdığına dikkat çeken Başkan Kutlu, gençlerine güvenmeyen milletlerin, geleceğe emin adımlarla yürüyemeyeceklerini vurgulayarak; “Türkiye Cumhuriyeti gençleri, başarılarıyla her alanda lider ülke olma hedefine her gün biraz daha yaklaşmaktadır. Bu duygularla, milletimizin ‘Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, tüm şehitlerimizi rahmetle, şükranla anıyorum” cümlelerini kaydetti.

 

Şimşek’ten 19 Mayıs Mesajı

Aile Ve Sosyal Politikalar Adıyaman il müdür Vekili Musa Şimşek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı heyecanını bir kez daha hep birlikte yaşandığını belirten Şimşek, “Kurtuluş Savaşımızın Büyük Önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinin bir meşalesi olarak; Samsun’a çıkışının yıl dönümünü kutladığımız bugün, “Türk Ulusunun Gençlerine”, Büyük Önder Atatürk tarafından bayram olarak armağan edilmesi onlara verdiği değerin ayrı bir göstergesidir. Ülkenin içinde bulunduğu duruma umutsuz bakmayarak, “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına” inanan Büyük Önder Atatürk, Samsun’dan başlayarak bütün ülkeye ve insanlarımıza yansıyan ve yayılan bu büyük mücadelenin önderi olmuştur. Tüm olumsuzluklara rağmen Büyük Önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tarafından verilen mücadele sonucunda büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençlerimize emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz