Güncel

“Bölgenin Kalkınması Adına Birikimlerimizi Paylaşıyoruz”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin:

“Bölgenin Kalkınması Adına Birikimlerimizi Paylaşıyoruz”

 

Bölge Belediyeler toplantısı Şanlıurfa’da yapıldı. Toplantıya katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Adıyaman Belediyesi Başkanı Hüsrev Kutlu ve Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, önce Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin makamında bir araya geldi.

Ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’na geçen Belediye Başkanları, bölge sorunlarını görüşerek, turizminin ve ekonomisinin canlanmasına yönelik çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulundu. Fatma Şahin, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Şanlıurfa’nın medeniyet, kültür ve tarih şehri olduğunu söyleyerek “Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi ve ekibi ile birlikte Şanlıurfa’nın geleceğine yönelik büyük bir vizyonu var. Şanlıurfa’daki gelişimi ve dönüşümü görmüş olmaktan büyük bir keyif aldık. Bu ziyaretten dolayı memnun olduk. Bütün Belediye Başkanları olarak birlikte rahmet var diyoruz ve gücümüzü birleştiriyoruz. Bölgenin kalkınması adına birikimlerimizi paylaşıyoruz. İnşallah hem kaynak bulma konusunda hemde ortak sorunları hep birlikte çözeceğiz. İnşallah bölgemize ve Şanlıurfa’mıza hep birlikte güzel hizmetler etme konusunda gayret edeceğiz”dedi.

Birlik ve beraberlik içerisinde bölgenin sorunlarını çözeceklerini dile getiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyie Başkanı Nihat Çiftçi ise ” Birlikte hareket edeceğimiz gerek mülteci, gerek ise turizm alanındaki projeleri görüştük. Bölgenin alt yapı, üst yapı, kırsal mahalle sorunları ve kentsel dönüşüm alanında istişareler gerçekleştirdik. Birlikte hareket etmekten bereket doğar anlayışı ile hareket ediyoruz. Gerçekten bir birimizden istifade ederek, şehirlerimize ve vatandaşlarımıza ne yapabiliriz konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Katılım gösteren bütün Belediye Başkanları arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu tür toplantılarımız devam edecektir” diye konuştu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise toplantının verimli geçtiğini aktardı. Gerçekleştirilen toplantının ardından Belediye Başkanları 12 bin yıllık tarihe sahip Göbekli Tepe’yi ve Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ni gezdi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu