Güncel

Bölgemizde hafta sonuna kadar yağış var

Bölgemizde hafta sonuna kadar yağış var

 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, hafta sonuna kadar Elazığ ve bölgesinde gök gürültülü sağanak yağışların olacağını ve hava sıcaklığının 10 dereceye kadar düşeceğini bildirdi.

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre,  Türkiye geneli ile birlikte Elazığ bölgesinin de yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceğinin tahmin edildiğini aktaran Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi açıklama yaptı. Açıklamada, “Yağışlı sistem Çarşamba gününden itibaren bölgemizin tamamında etkili olacak ve hafta sonuna kadar devam edecek. Yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin edilmektedir. Bu yağışlı sistemle birlikte mevsim normalleri civarında seyretmekte olan hava sıcaklıklarının da 5 ile 10 derece arasında düşeceği öngörülmektedir” denildi.

Rüzgarın ise güneybatıdan orta, yer yer kuvvetli eseceğini de bildirine merkez, rüzgar hızının saatte 30 ile 50 km arasında olabileceğini belirtti. Bölgenin kapsadığı Elazığ, Malatya, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman kentlerinde beklenen hava değişimi ve kuvvetli rüzgar nedeniyle yaşanabilecek her türlü olumsuzluklara karşı gerekli önlemlerin alınması uyarısı da yapıldı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu