Güncel

“Birileri yatırımları engellemek için her şeyi yapıyor”

Vali Demirtaş Köy Korucularıyla Bir Araya Geldi

“Birileri yatırımları engellemek için her şeyi yapıyor”

Vali Mahmut Demirtaş ve İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Koyuer, ilimizde görev yapan korucu başlarıyla bir araya geldi.

Askeri Gazinoda korucu başlarıyla istişare ve değerlendirme toplantısı yapan Vali Mahmut Demirtaş, Köy Korucularının 30 yıldır Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçleri ile omuz omuza mücadele ettiğini ve korucuların yaptığı özverili hizmetleri unutmanın mümkün olmadığını ifade etti.

Vali Demirtaş: “PKK ne ise DAEŞ’te aynıdır. İkisinin arasında bir fark yoktur”

Konuşmasına terörle mücadele sırasında hayatını kaybetmiş şehitleri rahmetle, gazileri ise şükran ve minnetle anarak başlayan Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman’da görev yaptığım 3 yıllık süre zarfında çok şükür korucularımızla herhangi bir sıkıntı yaşamadık. 1985 yılından bu yana koruculuk sistemi ülkemizde sistem olarak başladı. İlimiz genelinde de yaklaşık 900 geçici köy korucusu bulunmaktadır. Terörle mücadelede bugüne kadar ülke genelinde 1620 tane köy korucusu şehit verdik. Hepsini rahmetle anıyorum. Köy korucularımız bir taraftan milletimizin güvenliğini sağlarken, bir taraftan da güvenlik güçlerimize yardımcı olmaktadır. Son yıllarda ülkemiz ve ilimiz eğitimde, sağlıkta, tarımda, sulama projelerinde, baraj yapımlarında, alt ve üst yapı projelerinde ve her alanda büyük bir sıçrama yaparken, terör örgütü bu yatırımları hazmedemedi ve bu yatırımları ve büyük projeleri engellemek için elinden gelen ger şeyi yaptılar. Bu süreçte bölgenin gelişmesine engel olan, çocuklarımızın dağa çıkmasına sebep olan terör örgütüdür. Bunun en büyük zararını da benim kürt kardeşlerim çekti. Bütün terör örgütleri aynıdır. PKK ne ise DAEŞ’te aynıdır. İkisinin arasında bir fark yoktur ”şeklinde konuştu.Birileri-Yatirimlari-Engellemek-Icin-Her-Seyi-Yapiyor-(3)

Koçali Barajının Adıyaman için önemine değinen Vali Demirtaş, “Bölgeye gelen yatırımları hazmedemeyen bölücü terör örgütü, seçimden sonra Koçali Barajında 5 iş makinesini ateşe verdiler. Aslında bunlar orada çalışan firmanın 5 tane aracını değil, bunlar Adıyaman’ın geleceğini yaktılar. Çünkü Koçali Barajı Adıyamanlı vatandaşlarımızın 50 yıllık hayaliydi. O Baraj Adıyamanlı vatandaşlarımız için aş ve iş demektir. Bu barajla bir taraftan elektrik elde edilecek, bir taraftan şehrin içme suyu karşılanacak, bir taraftan da 180 Bin dönüm arazi sulanacaktır. Yani bu barajlarla Adıyaman’ın arazileri suyun bereketine kavuşmuş olacak ve çiftçimizin geliri ve refah seviyesi de artmış olacaktır. Devlet olarak tek amacımız, insanlarımızın refah seviyesini ve çiftçilerimizin gelirini artırarak mutluluğuna katkı sağlamaktır. Devletimizin ve hükümetimizin gayesi buydu, ama birileri bu yatırımları engellemek için her şeyi yapıyor ”dedi.

 

“Birileri yatırımları engellemek için herşeyi yapıyor”

Terörle mücadelede koruculara büyük görev düştüğünü vurgulayan Vali Mahmut Demirtaş, “Korucularımız olumsuz herhangi bir durumla karşılaştıklarında öncelikle kendisinin ve köylünün can güveliğini aldıktan sonra durumu güvenlik kuvvetlerimize bildirmeli ki, anında müdahale ve sonuç alınabilsin. Terör örgütü faaliyetlerine devam ettiği sürece huzur kenti Adıyaman huzurlu olamayacaktır. Birbirimize kenetlendiğimiz sürece birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte bu problemlerin üstesinden geleceğiz inşallah. Korucularımız, güvenlik güçlerimizle ve vatandaşlarımızla bir uyum içerisinde çalışmalıdır. Adıyaman gerçekten bölgenin en huzurlu kentidir. Önümüzdeki bu mevcut problemde çözüldüğü zaman çok daha huzurlu olacağız. Önümüzdeki seçimlerinde huzur içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Korucularımız ülkemizin huzur ve selameti için cansiparane bir şekilde görev yapmaktadır. Hepinize gösterdiğiniz fedakârlıktan dolayı teşekkür ediyorum “dedi.

Toplantı bitiminde Vali Mahmut Demirtaş, korucuların sorunlarını dinleyerek, sorunları tek tek not alıp gereğini imkânlar ölçüsünde yerine getireceklerini ifade etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı