Son Dakika
27 Mayıs 2018 Pazar

Belediyeden Kutlu Doğum Etkinliği

13 Nisan 2015 Pazartesi, 08:57

Belediyeden Kutlu Doğum Etkinliği

 

Hz. Muhammed’in (sav) Kutlu Doğumu münasebetiyle, Adıyaman Belediyesi tarafından etkinlik düzenlendi.

Adıyaman Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Mimar Sinan ve Üsküdar Bilgi ve Kültür Evleri ile Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) tarafından organize edilen ‘O, Âlemlere Rahmet, Âlem Ona Hasret’ temalı Kutlu Doğum etkinliğine, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Belediye Konferans Salonu’nda icra edilen programa İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, Milli Eğitim Şube Müdürü Zeynel Özçakmakçı, Mor Petrus Mor Pavlus Kilisesi rahibi Raban Melki Ürek, EBSAD Bilgi Evleri Müdürü Yusuf Sert, Bilgi ve Kültür Evleri Koordinatörü Ebubekir Aytekin, STK temsilcileri, Bilgi ve Kültür Evleri’nin öğretmen ve öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, görsel temalar eşliğinde Peygamber Efendimizi (sav) latan sunum yapıldı. Bilgi evleri öğrencileri tarafından tasavvuf müziği dinletisi, şiir ve tiyatro gösterimi sunuldu; ilahiler seslendirildi. Katılımcılara karanfil dağıtıldı. Kısa bir selamlama konuşması yapan Bilgi ve Kültür Evleri Koordinatörü Ebubekir Aytekin, Bilgi ve Kültür Evleri’nin işlevinden bahsetti. Programın sonunda protokol üyelerine çiçek takdim edildi.

 

Belediye Başkanı Kutlu’dan Kutlu Doğum Mesajı

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında, Peygamber Efendimiz’in (sav) insanlığın kurtarıcısı olduğunu kaydederek “Tüm insanlığa kurtarıcı olarak gönderilen yüce peygamberimiz bize sevgiyi, kardeşliği, insanlara iyilik yapmayı, zor durumda olan kardeşlerimize yardımcı olmayı, ahlaklı ve dürüst olmayı, adaletli davranmayı öğütledi. ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ ilkesiyle tüm insanların birbiriyle kardeşçe yardımlaşmasının, ‘İki günü eşit olan ziyandadır’ ilkesiyle de insanlığın huzuru için çalışmanın, sürekli ilerlemenin önemini bize hatırlattı” dedi.

Kutlu mesajında, insanlığın huzur içinde yaşayabileceği bir dünya için temel insani değerleri ortaya koyan yüce peygamberin doğumunun tüm insanlık için karanlıktan bir kurtuluş ışığı olduğunu belirterek “Bu duygu ve düşüncelerle, başta hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemizin ve İslam dünyasının Kutlu Doğum Haftası’nı kutluyor, tüm insanlık için barış, sevgi, kardeşlik ve huzurlu bir gelecek için fırsat olarak değerlendirilmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz