Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Başkan Kutlu’ya ‘Eğitime Destek’ Teşekkürü

04 Nisan 2017 Salı, 10:59

Başkan Kutlu’ya ‘Eğitime Destek’ Teşekkürü

 

Adıyaman’da çeşitli temaslarda bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitime verdiği desteklerden dolayı Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya teşekkür etti.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Adıyaman’a gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, göreve başladığı günden bu yana eğitime özel önem göstererek okulların ihtiyaçlarını karşılayan, her fırsatta öğrencilerle bir araya gelerek deneyimlerini paylaşan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya özel olarak teşekkür etti.

Adıyaman ziyaretinde gerçekleştirdiği değerlendirme toplantılarının ardından yaptığı konuşmada Adıyaman Belediyesi’nin eğitime verdiği önemi yakından takip ettiğini ve bundan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, “Adıyaman’da eğitimin daha da gelişmesi için gerek bakanlık düzeyinde gerekse yerel yöneticilerimiz tarafından gerekli tüm çalışmalar yapılıyor. Bakanlık olarak Adıyaman’da 80 milyonluk yatırımımız var, yeni yatırım programında da 81 milyonluk yatırımımız devam ediyor. Adıyaman Belediyemizde okullarımızın ihtiyaçlarına ivedi bir şekilde cevap veriyor. Eğitim konusundaki hassasiyetlerinden dolayı Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu beye çok teşekkür ediyoruz. Başkanımızın, Bakanlığımızdan talep ettiği Adıyaman merkezdeki Biraralık Okulunu da belediyeye devredeceğiz. Belediyemiz bu okulun yerine bir okul, bir de halk eğitim merkezi yaptıracak” diye konuştu.

Bakan Yılmaz konuşmasının ardından Adıyaman Belediyesi Şeref Defterini imzaladı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz