Son Dakika
26 Mayıs 2018 Cumartesi

“Basın, yol gösterici bir görev yapıyor”

24 Temmuz 2015 Cuma, 09:37

Kutlu’dan Basın Bayramı Mesajı

“Basın, yol gösterici bir görev yapıyor”

 

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” münasebetiyle mesaj yayınladı.

24 Temmuz günü gazeteciler açısından anlamlı bir gün olduğunu belirten Başkan Kutlu; “Halkın gören gözü, işiten kulağı olan gazeteciler, toplumun temel yapı taşlarının başında gelir. Eğer bir yerde gazeteci yoksa basın mensubu yoksa orada ne demokrasiden söz edilebilir, ne de özgürlükten… Basın mensupları insanların en önemli ihtiyacı olan haber alma işlevini yerine getirerek, topluma büyük bir yarar sağlamaktadır.

Bizler yerel yönetimler olarak, yerel basına büyük önem veriyoruz. Bizi şehrimizdeki insanlarımıza anlatacak, yaptığımızı halka ulaştıracak yerel basındır. Sadece yapılan değil yapılmayanları da gündeme getirerek, bizlere yön göstermeleri de son derece önemlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, hayattan haberdar olmamızı sağlamak için zor şartlarda ve büyük bir özveriyle görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan tüm değerli basın mensuplarımızın 24 Temmuz basında sansürün kaldırılışının 107. yıl dönümünü ve Basın Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum. Ebediyete intikal etmiş olan basın çalışanlarımızı da rahmet ve saygıyla anıyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz