Güncel

Başbakan Davutoğlu’ndan, Kutlu’ya Taziye Telefonu

Hentbolcuları Taşıyan Aracın Devrilmesi Türkiye’yi Yasa Boğdu

Başbakan Davutoğlu’ndan, Kutlu’ya Taziye Telefonu

 

Cumartesi günü Kayseri deplasmanına giderken 2 sporcusunun hayatını kaybettiği, 11 sporcusunun da yaralandığı kaza tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Olaydan hemen sonra kazanın meydana geldiği Kayseri’ye giden Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yu telefonla arayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, başsağlığı mesajında bulundu.

Hentbol 2. Liginde namağlup yoluna devam eden ve ligin bitimine iki hafta kala play-off’lara kalmayı garantilen Adıyaman Belediyesi Hentbol Takımının ligin son maçını oynamak için gittiği Kayseri’de geçirdiği trafik kazası herkesi üzüntüye boğdu. Olayı duyar duymaz Kayseri’ye giden Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yu telefonla arayarak bilgi alan ve geçmiş olsun dileklerini ileten Başbakan Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere, birçok kesim, gerek sosyal medyadaki resmi adreslerinde gerekse bizzat telefonla Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yu arayarak üzüntülerini ifade ettiler.

Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yu arayarak bilgi alan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun olayın hemen akabinde ambulans helikopterleri görevlendirdiği ve yaralıların ambulans helikopter ile Kayseri’deki çeşitli hastanelere kaldırıldığı belirtildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Kutlu, başta Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, siyasiler, spor camiası ve daha birçok kesime, kendilerine bu süreçte verdikleri destek ve moralden ötürü teşekkür etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu