Güncel

“Başarılı olmak için önce dinleyin”

Bozkurt’tan Üniversitede Konferans

“Başarılı olmak için önce dinleyin”

 

Adıyaman Üniversitesi tarafından M. Vehbi Koç Konferans Salonu’nda “Başarının Önündeki Engeller ve Başarılı Olma Yöntemleri”konulu konferans düzenlendi.

Eğitimci Yazar Ali Bozkurt’un konuşmacı olduğu konferansa Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Temir, akademik ve idari personel ve çeşitli ortaöğretim kurumlarından ve Adıyaman Üniversitesi’nden öğrenciler katıldı.

Eğitimci Yazar Bozkurt başarının önündeki engelleri ve başarılı olmanın yollarını anlatarak öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Bozkurt vicdanımızla ters düşen davranışların bizi mutsuz ettiğini söyleyerek başarılı olmanın ilk şartının mutlu olmak olduğunu kaydetti.

Mutlu olmanın yollarını da anlatan Bozkurt, başarının önündeki engelleri ve başarılı olmanın yollarını tek tek sıraladı.

Konferansında esprili ve mizahi bir dille konuşan Bozkurt, başarının önündeki engellerin; mutsuz olmak, kötü alışkanlıklar edinmek, kendimize verdiğimiz sözü tutmamak, başkasını kıskanmak, yersiz konuşmalar yapmak, tembellik etmek, plansız yaşamak, şımarıklık ve ifrat ve tefrit olduğunu söyledi.

Bu engelleri hayatımızdan çeşitli örneklerle anlatan Bozkurt, başarılı olmak için ise dinlemeyi bilmek, kendince bilgiye önem vermek, yakın ve uzak hedef sahibi olmak, günlük çalışma programı yapmak ve boş vakitleri iyi değerlendirmek olduğunu açıkladı.

Eğitimci yazar Ali Bozkurt konferansın sonunda katılımcılara ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye teşekkür ederek kitaplarını imzaladı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı