Güncel

“Barışın ve sağduyunun merkezi Adıyaman”

Fırat’tan 1 Aralık Adıyaman’ın İl Oluş Günü mesajı

“Barışın ve sağduyunun merkezi Adıyaman”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, “Adıyaman’ın İl Oluşunun 61. Yıldönümü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil FIRAT, Adıyaman’ın İl Oluşunun 61. Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Fırat mesajında; “Tarihin bilinen en eski yerleşim yerlerinden, şehirleşme tarihinin M.Ö. 40.000 yıllarına kadar uzandığı barışın ve sağduyunun merkezi olan Adıyaman, eski medeniyetlerin bir kavşak yeri olduğu için insanlık tarihi boyunca eşi az görülen medeniyetlere sahne olmuştur.

Köklü geçmişi, tarihi kültürel mirası, coğrafi özellikleri ve insan yapısı ile her zaman önemli bir yere sahip olan Adıyaman, 1954 yılından bu yana ekonomik, sosyal, kültürel, sanatsal, eğitim, sağlık ve benzeri alanlarda gelişme çabası göstermiştir. Bizlerde bu önemin bilincinden hareketle, Adıyaman’ın gelişmesi ve kalkınması için çalışacağız. AK Parti İktidarlarımız dönemlerinde büyük bir değişim yaşayan Adıyaman’ımız için, daha iyisini daha güzelini yapmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ederek, daha ilerilere taşıyacağız.

Sevginin, şefkatin, kardeşliğin ve hoşgörünün olduğu, huzur ve barışın, birlik ve beraberliğin en güzel sergilendiği nadir illerin başında gelen Adıyaman’ımızın, İl oluşunun 61. Yıldönümünü kutlar, ilimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür eder,bütün hemşerilerimize selam ve saygılar sunarım.”dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı