Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

“Bağımsızlık mücadelemiz dünyaya örnek oldu”

28 Ekim 2016 Cuma, 09:55

Fırat’tan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

“Bağımsızlık mücadelemiz dünyaya örnek oldu”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Irat mesajında; “Her şeyini kaybetmiş olan bir milletin, tüm zorluk ve sıkıntılara rağmen, omuz omuza verdiği, ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonunda, kendi kendini yöneteceği bir yönetim şekli olan Cumhuriyeti getirerek, 600 yıllık bir imparatorluğun ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti bağımsızlık mücadelesinde tüm dünyaya örnek olmuştur. Bu ülkede yaşayan herkes, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, kim varsa bu mücadelede beraber şehit ve gazi oldular. Milli birlik ve beraberliğimizin en büyük güvencesi Demokrasimiz ve Cumhuriyetimizdir.

15 Temmuz 2016 Gecesi ülkemizi ve bu topraklarda yaşayan Müslüman halkı yok etmeye yönelik tarihin en büyük saldırılarından birine tanıklık eden 78 milyon milletimiz büyük bir demokrasi sınavından geçti. Tüm sömürgeci güçlerin desteğini arkasına alan gözü dünmüş bir katliam şebekesi olan FETÖ Terör Örgütüne karşı göğüslerini siper eden halkımız, Allah’tan başka kimsenin önünde diz çökmeyeceğini destansı bir şekilde tarihe yazmıştır. Milletimiz demokrasiye sahip çıkarak, millet iradesine vurulmak istenen kelepçeye artık müsamaha gösterilmeyeceğini ve bu ülkede seçimle iş başına gelenler, ancak seçimle kalacak veya seçimle gideceğini göstermiştir. 15 Temmuzdan sonra milletimiz ve demokrasimiz çok daha güçlü, ülkemiz çok daha itibarlıdır. Kardeşlik hukukumuzu ve demokrasimizi daha da geliştirerek, Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet, diyerek yolumuza devam edeceğiz. Huzurlu ve güvenli ortamı inşa ederken, ülkemizin her alanda ilerlemesi için çabalarımızı her geçen gün artırmaya devam edeceğiz. Ülkemizin büyümesi ve ilerlemesine karşı harekete geçirilmiş terör örgütleri PKK, DEAŞ, PYD, YPG ve FETÖ vb. amaçlarına ulaşamayacak, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşma yolundaki proje ve reformlarımıza daha kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi her zamankinden daha kuvvetli hale getirerek, tüm vatandaşlarımızın adil bir şekilde hizmet aldığı, refah içerisinde yaşadığı bir ülkeyi hep birlikte inşa ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi, terörle mücadelede şehit düşmüş güvenlik güçlerimizi ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, Cumhuriyet Bayramınızı yürekten, en kalbi duygularımla kutluyorum. ” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz