Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

“Bağımlılığın Her Türlüsüyle Mücadele Ediyoruz”

06 Mart 2015 Cuma, 09:34

 

Milletvekili Yetiş’e Yeşilaycı Ödülü

“Bağımlılığın Her Türlüsüyle Mücadele Ediyoruz”

 

Yeşilay Cemiyeti tarafından her yıl geleneksel olarak verilen ve Cumhurbaşkanlığı himayesinde olan Zümrüdüanka ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile sahiplerini buldu. Ödül alanlar arasında AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. M.Murtaza Yetiş de var. Yetiş, “En Yeşilaycı Siyasetçi Ödülü” aldı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Zümrüdüanka Ödülleri’ne layık görülen sporcu, sanatçı, medya mensupları, akademisyen, siyasetçi ve kurum temsilcileri arasında yer alan AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr.M.Murtaza Yetiş, “böylesine özel bir ödülü bana layık gören Yeşilay Cemiyetimizin değerli yöneticileri ve tüm mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.

Ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu yıl ödüle layık görülen herkesi tebrik ettiğini söyleyerek “Şahsımı da özel ödüle layık gördükleri için Yeşilayımızın Başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve tüm mensuplarına teşekkür ediyorum. Böyle bir ödülü almaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğumu özellikle ifade etmek istiyorum. Layık görüldüğüm her ödül elbette önemlidir ama bu ödülün benim nazarımda ayrı bir yeri var. Erdoğan “İnancından kopuk, tarihini bilmeyen, medeniyet değerlerinden bihaber nesiller bu ülkenin, bu milletin kıymetinin ben biliyorum ki işaretleridir… Pozitivist, maddiyatçı bir hayat anlayışıyla yetişen nesiller için zararlı alışkanlıklar ve bağımlılık bir el uzatımı mesafesindedir, o kadar yakındır. Sigara içenin ayıplandığı, uyuşturucu kullananın adeta ağır hasta muamelesi görüp derhal tedaviye alındığı bir toplumsal ortamı hep birlikte tesis etmeliyiz.” diye konuştu.

Yılın ‘En Yeşilaycı Siyasetçisi Ödülü’nü alan Yetiş ise teşekkür konuşmasında “Her türlü bağımlılıkla mücadeleyi cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik” diyerek şunları söyledi. “Sayın cumhurbaşkanım, değerli hanımefendi. Bağımlığın her türlüsü ile mücadeleyi bize sayın cumhurbaşkanımız öğretti. Bağımsız bireyden bağımsız kurumlara ve Bağımsız Türkiye’ye giden yolun da kapısını sayın cumhurbaşkanımız açmıştır. Efendim siz bize siyasetin sadece yol yapmak, köprü yapmak, hastane, okul yapmakla sınırlı bir sorumluluk alanı olmadığını; aynı zamanda akıl emniyeti, nesil emniyeti, can ve mal emniyeti gibi kutsal bildiğimiz değerlere karşı da görevlerimizin olduğunu öğrettiniz. Allah sizlerden razı olsun. Çok teşekkür ediyorum.”

İyiliğin sağlığın peşinde 95. yıl sloganı ile düzenlenen törende ödüle layık görülen kurum, kuruluş ve kişiler ise şöyle;

En Yeşilaycı Sanatçı Ödülü; Açelya Akkoyun ve Mustafa Çeçeli, En Yeşilaycı Program Yapımcısı Ödülü; Ayşe Şule Bilgiç, En Yeşilaycı Köşe Yazarı Ödülü; Kalust Şalcıoğlu, En Yeşilaycı Televizyoncu Ödülü; Hakan Hatipoğlu, En Yeşilaycı Akademisyen Ödülü; Prof. Dr. Hakan Çoşkunol ve Doç. Dr. Toker Ergüder, En Yeşilaycı Üniversite Ödülü; Hacettepe Üniversitesi, En Yeşilaycı Siyasetçi Ödülü; Bülent Akarcalı, Ahmet Feyzi İnceöz ve Murtaza Yetiş, En Yeşilaycı Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü; Kadın Sağlıkçılar Eğitim ve Dayanışma Vakfı (KASAV), En Yeşilaycı Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü; Darrüşafaka Spor Kulübü “Oyunda Kal” Projesi, En Yeşilaycı Sporcu Ödülü; Çağan Atakan Arslan ve Tolga Murat Balıkçı, En Yeşilaycı Spor Kulübü Ödülü; Gümüşhane Torul Gençlik Voleybol Kulübü, En Yeşilaycı Televizyon Ödülü; Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu.

Zümrüdüanka Özel Ödüllerine ise; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı layık görüldü.

Ödül Töreni, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile ödül alan tüm katılımcıların hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz