ATSO’dan, TOBB Genel Kurulunda Çiğköfte

05 Mayıs 2015 Salı, 10:41

 

 

ATSO’dan, TOBB Genel Kurulunda Çiğköfte

 

TOBB’un 71. Mali Genel Kurulu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirilirken Genel Kurulda Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’nın açtığı stant büyük ilgi gördü.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 71. Olağan Genel Kurulu’nda Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) açtığı stant en çok ilgi gören stant oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 71. Mali Genel Kurulu sebebiyle TOBB Birlik Merkezi Bahçesi’nde Genel Kurula katılan Oda ve Borsalar tarafından, katılımcılara her ilin yöresel ürünlerinin tanıtımı yapıldı.

TOBB Genel Kurulunda odaların açtıkları stantlarda 81 ilin ürünleri sergilenirken Odamızın açtığı standa ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Neredeyse Adıyaman’la özdeşleşen ve Adıyamanlıların tüm dünyaya tanıttığı çiğköftenin ikram edildiği ATSO standı önünde uzun kuyruklar oluştu. Adıyaman’ın tanınan simalarından sanatçı Delal Metin ve ekibi tarafından hazırlanan 3 bin kişilik çiğköfte davetlilerin büyük beğenisini topladı. Adıyaman standının diğer illerin stantlarına oranla daha yoğun olması dikkatlerden kaçmadı. Acı lezzeti tatmak isteyen katılımcılar adeta birbirleriyle yarıştı.

TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Adıyaman standını ziyaret eden TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na ve yönetim kuruluna da ikram edilen çiğköfte büyük beğeni topladı. Çiğköftedeki lezzeti öven TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Adıyamanlıların çiğköfteyi iyi pazarladıklarını belirtti.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu ise, Adıyaman standına gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını belirterek, “Ülkemizin farklı birçok lezzeti var. Çiğköftemizde bu lezzetlerin başında yer alıyor. Bizde Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası olarak TOBB’un 71. Genel Kurul toplantısında Adıyaman çiğköftesini tanıtalım istedik. Standımıza gösterilen yoğun ilgi bizleri son derece mutlu etti. Standa emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Adıyaman’ımızın gerçekten çok lezzetleri var. Bunları daha farklı platformlarda tanıtmak için önümüzdeki günlerde çalışmalarımız olacak” dedi.

Türkiye’nin 81 ilinden gelen delegelerin katılımıyla 02 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurula, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Meclis Başkanı Mehmet Hanifi Bereket, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Eroğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Aslan, Meclis Üyelerimiz ve TOBB Genel Kurul Delegeleri olan M. Fatih Bozkurt, Hamdi Doğan, Ramazan Çakmak, Alparslan Çelebi ve Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Naim Harputluoğlu katıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz