Güncel

ATSO Akreditasyon Belgesi Aldı

ATSO Akreditasyon Belgesi Aldı

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde 5 yıldızlı hizmet olarak tanımlanan Oda/Borsa Akreditasyon sistemi kapsamında 12. Dönem Akreditasyon sürecinde yer alan Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası akreditasyon denetiminden başarıyla geçerek dönem birincisi oldu.

Almanya ve İngiltere’de ortaya konulmuş ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Türkiye’ye özgü bir sistem olarak geliştirilmiş olan Akreditasyon sisteminin 12.Dönemine dahil olan Odamızı temsilen; “12.Dönem Sertifika Törenine” Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Meclis Başkanı Mehmet Bereket, Yönetim Kurulu üyesi Kadir Aslan, Meclis Üyesi Dindar Kırmızıgül, Genel Sekreter H.H.Naim Harputluoğlu ve Kalite Yönetim ve Akreditasyon Sorumlusu Berna Karaaslan katıldı.

  1. Dönem Akreditasyon Sertifika töreni TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin de katılımıyla TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi. Törende 2016 yılında çalışmaları tamamlanan 12. Dönem 21 oda/borsa ile akreditasyon sertifikalarını yenileyen 4., 6.,8. ve 9. dönemden 54 oda/borsaya sertifikaları verildi.
  2. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni’nde konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin en büyük zenginliğinin girişimci tüccar ve sanayiciler olduğunun altını çizerken, yapılan törenle birlikte 26 Oda ve Borsa’nın daha, 5 yıldız kapsamına girmeye hak kazandığını söyledi.​

Ayıca 54 Oda ve Borsanın akreditasyonunu yenilendiğini belirten Hisarcıklıoğlu;      “Esasında onlar, kendilerini dönüştürdüler ve geliştirdiler. Reel sektör için hizmet üreten ve sunan merkezler haline geldiler. Proje üretiyorlar, yurtdışına açılıyorlar, reel sektöre işin hakkını vererek kanaat önderi oluyorlar. İşte 5 yıldızın manası da burada gizli. Bugün 5 yıldızlı olan oda ve borsalarımız, hizmet kalitesi anlamında, Londra’daki, Paris’teki, Berlin’deki oda ve borsalar seviyesine ulaşmış durumda. Onlar üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, bu oda ve borsalar da, minimum aynı seviyede hizmet veriyorlar. Yani dünya standartlarında çalıştıklarını belgelemiş oluyorlar” dedi.

  1. Dönem Akreditasyon Sertifikasında birinci olan Adıyaman TSO’nun 5 yıldızlı hizmet sertifikası ve plaketini, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Meclis Başkanı Mehmet Bereket, Yönetim Kurulu üyesi Kadir Aslan, Meclis Üyesi Dindar Kırmızıgül, Genel Sekreter H.H.Naim Harputluoğlu ve Kalite Yönetim ve Akreditasyon Sorumlusu Berna Karaaslan ile birlikte TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete’nin elinden aldı.

Tören sonrası açıklama yapan Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu; “Adıyaman TSO için önemli bir gündü.  Akreditasyon; bir kuruluşun belli kriterlere göre çalıştığının, bağımsız ve tarafsız bir kuruluş tarafından onaylanması ve düzenli aralıklarla denetlenmesidir. Bu sınavı başarıyla geçmek gurur verici. Akreditasyon çalışmaları kapsamında yoğun çaba sarf eden, çok ciddi bir performans göstererek bir yıldır emek veren Akreditasyon İzleme Komitesine, personellerimize, yönetim kuruluna ve meclis üyelerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Odamızın üyelerine verdiği hizmet kalitemizin artırma çalışmalarımızın sonucu olarak bugün akredite olarak kazandığımız bu başarıdan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Akreditasyon bir kuruluşun verdiği hizmet kalitesinin, sürekliliğinin ve sürekli gelişme sağlayarak üye ve tüm paydaşlarına fayda temelinde katkı sağladığının tescilidir. Bu sistemin amacı odalarımız ve borsalarımız arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi oda borsa sisteminin iş dünyası nezdinde saygınlığını ve hizmet türlerinin arttırılması hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi, oda borsa sistemlerinin birbirine yakınlaşmasının sağlanması ve bu sayede Türk oda borsa sisteminin Avrupa oda borsa sistemine uyumunun sağlanmasıdır. Ciddi bir çalışma sonucu 12. Dönem Akreditasyon’da Adıyaman TSO 21 oda/borsa içerisinde birinci oldu. Bu da Adıyaman adına bizleri çok gururlandırdı. Sonuç olarak; Odamızın akredite olabilmesi için verilen emeğin neticesini aldık. Görev ve sorumluluklarımızın artmış olduğu bilinci ile verdiğimiz hizmet kalitesini her geçen gün artırarak odamızın iş dünyası ve oda borsalar nezdindeki yerini sağlamlaştırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah bundan sonraki süreçte daha kurumsal olan Odamız üyelerine daha kaliteli hizmet verecek” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu