Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

“Artık geleceğe güvenle bakıyoruz”

04 Haziran 2015 Perşembe, 10:50

Aydın ve Kutlu’dan Gazetemize Ziyaret

“Artık geleceğe güvenle bakıyoruz”

 

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, 13 yılda AK Partinin ülkeye çok şey kattığını, büyük değişim ve dönüşümler yaptığını belirterek, “Artık geleceğe güvenle bakan konumuna geldik. Bu istikra, bu hizmet, halkımızın desteğiyle sürecektir” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ve Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Hakan Gürsoy, il, ilçe yöneticileri olduğu halde gazetemizi ziyaret ederek, Gazetemiz Sahibi Mustafa Yücekaya ve Genel Yayın Yönetmenimiz Naif Karabatak’la bir süre sohbet etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Av. Ahmet Aydın, “Milletimiz basiret sahibidir. Türkiye’de milletin iradesine karşı olan girişimlerin farkında. 13 yıldır AK Partinin yaptıklarının da farkındadır. Bu coğrafyanın barış ve huzur içinde kalması için istikrarın sürmesini istiyor. Hepsine çok teşekkür ediyorum, iİlk günden beri hep yanımızda oldular dolayısı ile biz gücümüzü bu halkımızdan alıyoruz ve bizde onların dili feryadı oluyoruz.” dedi.

Aydın, “Bu memleketin huzur içerisinde ferah bir yaşam çerçevesinde hayatlarını sürdürmesi yine herkesin özgürce dilini konuşması, inancını yaşaması ve kendilerini özgür şekilde ifade edebilmesi bizlerin asli görevidir.  Bugüne kadar bu manada ciddi adımlar attık. Düne göre Türkiye bugün çok daha iyi bir ülke. Aynı şekilde Adıyaman da eskiye göre çok daha gelişmiş çok daha geleceğine güvenle bakabilen bir Adıyaman. Türkiye artık eski Türkiye değil insanların geleceğine güvenle bakabildiği bir konuma geldik artık.  Milletin iradesinin yüksek olduğu, büyük reformlar yapan, büyük hizmetler yapan, yatırımlar yapan, demokratikleşme manasında daha da güçlenen yeni bir Türkiye var. Artık Türkiye, Devleti kutsayan bir ülke değil de Milleti kutsayan, İnsanı merkeze alan güçlü bir Türkiye.  Dolayısı ile bu yeni ve güçlü Türkiye için Vatandaşlarımızı bizimle beraber yürümeye davet ediyoruz. Bütün kardeşlerime buradan hayırlı kazançlar diliyorum.  Güzel işler yaptık yeterli mi hayır yetmez daha iyisini yapmak için çalışacağız. Ziyaretlerimiz esnasında kooperatiflerimizin sorunlarını yerinden tespit ettik. Güzel işler yaptık ama var olan sorunların çözümü noktasında da inşallah bütün kardeşlerimizle el birliği ile bu sorunların üstesinden geleceğiz.” dedi.

Sulamaya da değinen Aydın, “Bakanlığımız, genel müdürlüklerimiz, bölge müdürlüklerimiz ve Adıyaman Milletvekilleri ve teşkilatlar olarak Adıyaman’ın önemli meselelerinin çözümü için büyük bir gayret gösteriyoruz. Çetintepe Barajı sadece Adıyaman, Gölbaşı, Besni sahası içerisinde 290 bin dönüm üzerinde bir arazi sulayacak. Bu çok önemli bir proje, Adıyaman’ın asırlık rüyasını diyebileceğimiz hayati öneme sahip bir proje. Belki sulamasıyla beraber 2 Katirilyonu geçebilecek bir maliyeti var ve bu proje çok maliyeti olan bir projedir.” dedi.

Çetintepe Barajı yüzde yirmi fiziki gerçekleşmeyi sağladığını, Koçali barajının da Adıyaman’ın çok önemli bir projesi olduğunu söyleyen Aydın, “Adıyaman, Kahta ve Samsat üçgenindeki yaklaşık 200 bin dönüm araziyi sulayabilecek olan bir proje ve bu proje Adıyaman’ın en az 50 yıllık bir rüyası konumunda olan bir proje. Bu projenin hep adını duyardık maalesef Ak Parti iktidarına kadar herhangi bir adım atılmamıştı yine Ak Parti iktidarı yaptı.  Bu barajımıza da gittiğim de gördük ki şuanda yüzde beşe yakın fiziki gerçekleşme var yeni başlamasına rağmen. Gömükan projesi Adıyaman’ın kuzeyi ve doğusunu sulayacak olan, o da zannediyorum ki 80 bin dönüm araziyi sulayacak ve aynı zamanda da Çamgazi’ye su desteği sağlayacak olan önemli bir proje. Artik-Gelecege-Guvenle-Bakiyoruz-(2)Bu projemiz de 2015’in ilk önemli projelerimizden bir tanesiydi. Biz bu projeyi yatırım programına aldık inşallah en kısa zamanda bu mana da bu yıl içerisinde Gömükan’ın da artık inşaat ihalesine çıkmış olacak ve başlamış olacağız. Pek çok siyasiler yalan dedi, hayal dedi, siz kandırıyorlar dedi bunları maalesef açık açık dile getirdiler yapabileceğimizi bildikleri halde. Vatandaşlarımızı yanıltmaya çalıştılar ama halkımız artık aydınlanmış bilinçli insanlar bu tür aldatmacalara kanmıyorlar ve kanmayacaklar. Bu projelere hayal diyen siyasilerle de bu baraja gidip ziyaret edebiliriz isterlerse, bunların kulağı vardır duymaz, gözü vardır görmez ama belki elleri ile dokunup bazı şeylerin farkına varabilirler. Tabi Çelikhan sulaması Çat barajı Malatya’ya su veren bir proje ama biz hep düşündük o sudan Çelikhan neden istifade etmesin diye onun da inşaatına çok şükür başlandı ve orada 12 bin dönüm arazi sulanacak.” dedi.

Samsat Sulama Projesi kapsamında çiftçiye Güneş Enerjisiyle enerji sağlanacağı müjdesini veren Vekil Aydın açıklamasını şöyle sürdürdü; “Şimdi Samsat birinci kısım pompajını bitirdik ve bu Ak parti döneminde oldu. Bitirdikten sonra baktık ki çiftçi kullanamıyor elektrik masrafının çok yüksek olduğunu gördük ve Türkiye’de bir ilk geçekleştirdik Türkiye’de ilk defa Samsat birinci kısım pompajını uygulayacağız. Güneş enerjisi ile inşallah çiftçiyi o elektrik maliyetinden kurtaracağız ve bu projenin de ihalesinin yapıldı çok şükür. Şimdi ise ikinci kısmını nasıl yaparız diye onun çalışmalarını yürütüyoruz. Bir çok yapılmaktan olan projelerimiz de takiplerimizle beraber devam etmektedir. Şuanda zannediyorum sayısı 11-12’nin üzerinde su kaynağının olduğu her yerden göl ya da gölet yapıyoruz.  Bunlar hakikatten çok önemli bir projeler olarak Adıyaman’da devam ediyor. İlçelerimizin su ihtiyacının karşılanamadığı yerlerde göl ve gölet projelerimiz devam ediyor. Tut, Sincik, Çelikhan, Gölbaşı, Merkez’de pek çok yerde baraj yapımına müsait olmayan yerde varsa su kaynağı göl yada gölet bir damla suyun boşa akmaması için DSİ ile birlikte çalışmaları yürütüyoruz. İnşallah bütün bu çalışmaların neticesinde 2023 yılındaki Türkiye’de Adıyamanlılar da Adıyaman’ın gelişimini ve güzelliklerini görecek. Kırsaldan Merkeze kadar sulanması gereken bütün alanlarımız inşallah suya kavuşacak.  Bu projeler bizim hayati projelerimiz,  Çiftçimizin köylümüzün kalkınmasıyla beraber esnafımız da kalkınmış olacak. Daha verimli ekinler ekilebilecek artık bunları göreceğiz. Bu projelerimizi de hep birlikte takip ediyoruz bu manada da bütün yetkililere ben teşekkür ediyorum. Rabbim inşallah bizi utandırmasın ve bu projelerimizi bir an evvel Ülkemize, Adıyaman’a da hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Aydın, “İl merkezinde, ilçelerde, beldelerde ve köylerimizde yaşanan sorunları yerinde görme adına ciddi mesai sarf ettik, ciddi mesafeler katlettik. Her ilçemizde, her beldemizde ve her köyümüzde olabilecek ciddi eserler kazandırmaya gayret ettik. Nereye bakarsak bakalım, ne yaparsak yapalım her yerde AK partinin mührünü görmek mümkündür. Gittiğimiz her yerde bu eserleri görmek bizleri mutlu etmekte, bütün yorgunluğumuzu alıp götürmekte. Zaten biz yola çıkarken hep söyledik ve söylüyoruz, biz efendi olmaya değil bu millete hizmetkar olmaya geldik. Millet iktidara sahip çıkıyor, iktidar ise milletini sahip çıkıyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adıyaman’ı ziyaretine de değinen Aydın, “Sayın Cumhurbaşkanımızın toplu açılışını yaptığı eserlerin toplam tutarı 710 Milyon TL’dir. Dolayısıyla AK Partini yaptıkları ortada, hizmetler ortada. AK Partinin bu hizmetleri yapmasındaki en büyük güç milletimizden aldığımız güçtür. Milletimizden almış olduğumuz dua ve desteklerle hizmetleri bir bir yapmaya, hizmete açmaya devam ediyoruz. Halkımıza ne yapsak azdır. AK Parti ve bizler yaptıklarımızla konuşuyoruz.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz