Güncel

Anadolu’nun Renkleri Bursa’da Buluşuyor

Anadolu’nun Renkleri Bursa’da Buluşuyor

 

Bursa Adıyamanlılar Derneğinin de üye olduğu Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF) tarafından 1. Bursa Anadolu Günleri buluşmasına hazırlanıyor.

Anadolu’nun tüm renklerinin bulaşacağı Bursa’da, 10 gün boyunca açılacak stantlarda 30 ilin kültürünün ve mahalli ürünlerinin tanıtılması hedefleniyor. 16-25 Nisan 2015 tarihleri arasında Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan etkinlikle ilgili Bursa Adıyamanlılar Derneği Başkanı İdris Berkcan, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ı ve ATSO Başkanı Mustafa Uslu’yu ziyaret etti.

İdris Berkcan, Vali Mahmut Demirtaş’a, BİLDEF 1. Bursa Anadolu Günleri organizasyonu davetiyesini sunarak programın içeriği ile ilgili bilgi verdi.

16 Nisan’da başlayacak olan 1. Bursa Anadolu Günlerinde stant açarak, kadim medeniyetler şehri Adıyaman’ın sahip olduğu zengin kültür ve tarihini gelen konuklara anlatacaklarını ifade eden Bursa Adıyamanlılar Derneği Başkanı İdris Berkcan, “1. si düzenlenecek etkinlikte Anadolu Günlerine üye dernekler açacakları stantlarda yörelerinin kültürlerini tanıtarak ürünlerini sergileyecek. Bursa Adıyamanlılar Derneği olarak bizlerde bu etkinlikte stant açarak, Adıyaman’ın kültürel değerlerini tanıtarak, kültürler arasında köprü kuracağız. Bugün Sayın Valimizi ziyaret ederek düzenlenecek olan organizasyonun davetiyesini sunarak, etkinlikle ilgili bilgi verdik” dedi.

Bursa Adıyamanlılar Derneği Başkan ve üyelerinin ziyaretinden memnuniyet duyan Vali Mahmut Demirtaş, “Birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duyguları içinde 30 hemşeri derneğinin katılımıyla 16-25 Nisan 2015 tarihleri arasında Anadolu’nun tüm renklerinin buluşacağı Bursa ilimizde düzenlenecek olan organizasyonla ilgili bizlerde Valilik olarak ilimizin sahip olduğu zengin kültürel değerleri ve ürünlerini tanıtmak amacıyla Adıyamanlılar Derneğimize yardımcı olup, üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

Bursa Adıyamanlılar Derneği Başkanı İdris Berkcan ziyaret anısına, ‘Bir Göç Hikâyesi’ adlı kendi yazdığı bir kitabı Vali Mahmut Demirtaş’a armağan etti.

 

Bursa Adıyamanlılar Derneğinden Uslu’ya Ziyaret

Bursa Adıyamanlılar Derneği Başkanı İdris Berkcan, daha sonra Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu’yu ziyaret etti.

Beraberinde Dernek Başkan Yardımcıları Ramazan Alp, Yavuz Arıcıoğlu ve Adıyaman temsilcisi Osman Bozkurt ile birlikte ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu’yu ziyaret eden Bursa Adıyamanlılar Derneği Başkanı İdris Berkcan, Başkan Uslu’yu 16-25 Nisan 2015 tarihleri arasında Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek olan BİLDEF 1. Bursa Anadolu Günleri organizasyonu davet ederek program içeriği hakkında bilgi verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, bütün illerin kendi arasında bir yarış içerisinde olduğunu, şehirlerin tanıtımında da sınır olmadığını belirterek Bursa’da düzenlenecek olan 1. Anadolu Günlerinin Adıyaman için faydalı olacağına değindi. Uslu, ziyaretten dolayı Bursa Adıyamanlılar Derneği üyelerine teşekkür etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu