Güncel

Alumni Mezunları Ankara’da Toplandı

Alumni Mezunları Ankara’da Toplandı

 

ABD Ankara Büyükelçiliği tarafından Profesyonel Gelişim Programları Mezunlarına yönelik olarak Halkla İlişkiler ve Basın Müsteşarı Jonathan Henick’in konutunda profesyonel ağ geliştirme toplantısı düzenlendi.

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülen Alumni Projesine katılan farklı meslek gruplarından mezunlara yönelik düzenlenen “Alumni Speed Networking” toplantısında, mezunlar arasındaki iletişimin sağlanması, aralarındaki bağın güçlendirilmesi ve mezunların A.B.D. Ankara Elçilik çalışanları ile tanışması sağlandı.

Davetli grubun birbiriyle olan iletişiminin sağlanması için sektörel gruplamaya ayrılan mezunlar, kendilerine ayrılmış masaları belli aralıklarla değiştirerek farklı mezunlarla tanışma fırsatı yakaladı.

Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği Halkla İlişkiler ve Basın Müsteşarı Jonathan Henick’in konutunda düzenlenen “Alumni Speed Networking” toplantısına A.B.D Ankara Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Yardımcısı Phaedra M Gwyn, Alumni Programs Coordinatorü Ersin Dur, Amerika Değişim Programları Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ferit Binzet ve diğer Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Türkiye’nin farklı kentlerinden Alumni Programına katılan farklı meslek gruplarından mezunlar katıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği Halkla İlişkiler ve Basın Müsteşarı Jonathan Henick, Türkiye’de yaşayan ve Amerika’ya giderek farklı Alumni Programlarına katılan mezunların “Alumni Speed Networking” toplantısı ile birbirlerini tanıma ve yeni dostluklar kurarak Elçilik çalışanları ile tanışıp kaynaşmalarını hedefleyen bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Alumni Programlarını bir araya toplayan ve yeni kurulan Amerika Değişim Programları Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ferit Binzet; Yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası platformlarda, ABD değişim programlarına katılmış mezunlar arasında eğitim, araştırma, değişim, dönüşüm, iletişim ve anlayışı sağlayacak proje ve faaliyetlerde bulunduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Derneğimizin amacı; Fulbright, IVLP, LEA, SUSI, ACCESS, YTYA ve FLTA gibi birçok değişim programını aynı çatı altında temsil etmektedir. İsim, içerik, tarih ve süre farkı gözetmeksizin tüm Amerika değişim programlarını ve mezunlarını eşit derecede temsil ediyor ve önemsiyoruz. Dernek üyeleri olarak hepimiz Türkiye toplumuna olumlu katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda Türkiye Cumhuriyeti ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki karşılıklı anlayışı güçlendirerek, ABD değişim programları mezunlarının çevrelerinde farkındalık ve değişim yaratma konusunda hedeflerine ulaşabilmesi için çalışıyoruz.”

30 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü’nün Nemrut Dağının zirvesinde Engelliler Projesi kapsamında düzenleyeceği Uluslararası organizasyon ve Çukurova Senfoni Orkestrası Konserine ABD Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Jonathan Henink ve Kültür Atşaşesi Phaedra M Gwyn’in Adıyaman’a  geleceğini açıklayan Amerika değişim Programları Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Başkanı Ferit Binzet, Adıyaman’ın Türkiye ve Amerika’da daha iyi tanıtılması anlamında çaba sarf ederek, özellikle yabancı ülkelerden Büyükelçiler ve Engellilerin Adıyaman’da buluşacağını söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği Halkla İlişkiler ve Basın Müsteşarı Jonathan Henick’in konutunda düzenlenen “Alumni Speed Networking” toplantısının ardından konuklar düzenlenen kokteyle katılarak hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu