Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Alevi Vatandaşlardan RTÜK ‘e Tepki

30 Eylül 2016 Cuma, 08:55

Alevi Vatandaşlardan RTÜK ‘e Tepki

Adıyaman’da Alevilerin dili ve sesi olan TV 10 ve Kürtçe yayın yapan Zarok TV’ninde aralarında bulunduğu 10 televizyon kanalı ve iki radyonun yayını OHAL RTÜK tarafından durdurulmasına alevi örgütleri tepki gösterdi.

Adıyaman TV10 Adıyaman bölge temsilcisi Mustafa Yüksel’inde aralarında bulunduğu Alevi örgütleri temsilcileri KESK salonunda Alevilerin dili ve sesi olan Tv 10 ve Kürtçe yayın yapan Zarok TV’ninde aralarında bulunduğu 10 televizyon kanalı ve iki radyonun yayını OHAL kapsamında çıkarılan KHK’ ler ile RTÜK tarafından durdurulmasını yaptığı basın toplantısı ile kınadı.

 

Alevi örgütleri adına yapılan basın toplantısında konuşan Hacı Bektaşı Veli Anadolu Kültür Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Nusret Tunç, “Dün yapılan MGK toplantısında 15 Temmuz gününün demokrasi bayramı olarak kutlanacağını belirtenler, bu gün halkın sesi olan televizyon ve radyoların yayınlarını kesebiliyor. Kendine muhalif olan toplumun bütün kesimlerine yönelik demokrasi dışı uygulamalara devam ediyorlar” dedi.

 

Tunç’un ardından söz alan TV10 Adıyaman bölge temsilcisi Mustafa Yüksel ise “Tv10 olarak kuruluşumuzdan bu yana Alevi toplumunun sorunlarını, yol erkânını Türkiye’nin her tarafında ekranlara taşıyarak Alevilerin sesi ve soluğu olduk” diye belirtti.

 

Yüksel, Alevi toplumunun bu hukuksuzluğu ve yok saymayı kabul etmeyeceğini ve televizyonlarına sahip çıkacağını ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz