Güncel

AKALP, Adıyaman’a ‘Bakan’ İstedi

AKALP, Adıyaman’a ‘Bakan’ İstedi

 

Adıyaman Kalkınma Platformu (AKALP) başkanı Zeki Dişkaya yaptığı açıklamada, hükümetin bir ‘Bakan’ının Adıyaman’dan çıkması gerektiğini kaydetti.

AKALP Başkanı Zeki Dişkaya, platformun Adıyaman’ın ilçe ve beldeleriyle birlikte kurduğu 75 oda, sendika, vakıf, dernek, kanaat önderlerinden oluşan yüz binlerce üyeyi bağrında barındıran devasal bir yapı olduğunu belirtti.

Zeki Dişkaya, Adıyaman’ın Gaziantep, Şanlıurfa, Diyabarkır, Malatya gibi büyük şehirlerin ortasında kalan sosyo ekonomik yönden son yıllarda gözle görülür kalkınma ve yatırımlara rağmen hale ekonomik sorunlarla boğuşan ve kalkınmasını gerçekleştiremeyen bir konumda olduğunu savundu.

Dişkaya yaptığı açıklamada, Adıyaman’ın Bakanlık beklentisinin gerçekleşmesi gerektiğini vugulayarak, “Tarihi boyunca devletiyle, milli ve manevi değeriyle barışık olan, teröre hiçbir zaman meyil etmeyen ama bütün yer altı, yer üstü zenginliklerine rağmen hak ettiğini bir türlü alamayan Adıyaman son seçimlerde 5 milletvekillimizin 4’ünü iktidar partisine veren üstüne düşeni fazlasıyla yapan mazlum ve mağdur bir il konumdadır. Kamuoyunun tamamının bu asil duruşa karşılık hükümetimizden beklentisi icraatçı bir Bakanlığın Adıyamanlı vekillerimizden birine verilmesidir.

Şanlıurfa’ya, Diyarbakır’a Gaziantep’e verilen Bakanlık varda, Adıyaman’a niye olmasın? Tarihi boyunca Bakan çıkarmamış Adıyamanlının Bakanlık beklentisinin karşılanması ortak talebimizdir.

Kabine kurucularımızın bu talep birazda feryadımızın, bu sesimizi duyacaklarımızı ve Adıyaman’ı icraatçı bir Bakanlık vererek bizleri ve Adıyaman’ı adeta bir bayram yerine çevirmelerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı