Güncel

AK Partili gençlerden Kılıçdaroğlu’na ‘Evet’ daveti

AK Partili gençlerden Kılıçdaroğlu’na ‘Evet’ daveti

 

AK Parti Adıyaman Gençlik kolları Başkanı Oğuz Mutlu ve yönetim kurulu üyeleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na partinin Evet Gazetesi ve broşürünü gönderdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir radyo programında, cumhurbaşkanlığı sisteminde Cumhurbaşkanı ile Başbakanın ayrı partilerden olması halinde tartışma çıkacağı yönündeki sözlerinin etkisi sürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 18 maddelik yeni anayasanın metnini okumadığını ve bu yüzden gaf yaptığını iddia eden AK Parti gençleri, Kılıçdaroğlu’na partinin Evet Gazetesi ve broşürünü postaladı.

AK Parti Adıyaman Gençlik kolları Başkanı Oğuz Mutlu ve yönetim kurulu üyeleri PTT’ye giderek Kemal Kılıçdaroğlu’na gazete ve broşürü postaladı.

Basın açıklaması yapan Oğuz Mutlu, “Katıldığı radyo programında ‘Düşünün yeni modeli kurduk. Halk seçti cumhurbaşkanını, başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka partinin genel başkanı, başbakan da başka bir partinin genel başkanı. Asıl kavga o zaman çıkacak, asıl onu düşünmemiz lazım’ cümlesini bu ülkenin maalesef ana muhalefet partisi ve siyasal tarihin en köklü siyasi hareketlerinden birisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dile getirdi. Müsaade ederseniz öncelikle başta  CHP Genel Başkanı olmak üzere CHP’lilere anayasa değişikliğinin temelde değiştirdiği birkaç konudan bahsetmemiz elzem hale gelmiştir. Öncelikle yapılan bir sistem değişikliğidir. Sistem değişikliğinde yürütmedeki iki başlılık ortadan kaldırılarak Başbakanlık kurumu kaldırılmakta, yürütmenin resmi ve fiili olarak başı Cumhurbaşkanı olmaktadır. Cumhurbaşkanını ise doğrudan halk seçmektedir. Ayrıca getirilen yeni cumhurbaşkanlığı sistemiyle kuvvetler ayrılığı daha sert biçimde ortaya çıkmaktadır” dedi.

Mutlu açıklamasının devamında, “Ana muhalefet partisinin ve genel müdürün düştüğü bu durum millet adına gerçekten bizleri endişelendirmektedir. Biz kendilerini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Siyasetin tek limanı ahlaktır.’ sözleriyle millet için doğru ve ahlaklı siyaset yapmaya davet ediyoruz. Anayasa değişikliğini idrak etmeleri adına, yeni sistemin Türkiye’ye ve milletimize kazanımlarını anlatmak adına kapımız her zaman açıktır. Bu fecaat bize bir kez daha göstermiştir ki birileri ahlaksızca milleti kandırmak adına çalışmaktadır. AK Gençlik olarak önümüzdeki 40 günde kapı kapı, kişi kişi çalışmalarımıza daha güçlü daha hızlı devam ederek yeni anayasa değişikliğinin ‘Millet İçin Evet’ olduğunu anlatacağız. 16 Nisan inşallah daha güçlü Türkiye’nin miladı olacak, 16 Nisandan sonra bu devleti sadece gerçek sahibi millet yönetecektir” ifadelerini kullandı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu