Güncel

“Adıyaman’ı Karıştırmaya Güçleri Yetmeyecek”

Başkan Kutlu’dan Adıyaman’ı Hedef Alan Yayınlara Tepki

“Adıyaman’ı Karıştırmaya Güçleri Yetmeyecek”

 

Son aylarda bazı ulusal yayın organlarının hedef tahtasında yer alan Adıyaman’ın üzerinde oynanan oyunların farkında olduklarını belirten Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, kimsenin bu ilin huzurunu kaçırmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Geçtiğimiz ay içerisinde ulusal yayım yapan Haber Türk Gazetesi’nin ‘Yine Adıyaman’ başlıklı manşetinden sonra önceki gün de ‘Adıyaman Eylemcileri’ başlıklı manşet haberiyle çıkan Milliyet Gazetesi’nin ardı ardına direk Adıyaman’ı hedef alan yayımları büyük tepkilere neden oluyor.

Konu ile ilgili yayımlanan haberlerin maksadı aştığını dile getiren ve son dönemlerde karanlık bazı ellerin Adıyaman üzerinde kirli hesaplar peşinde olduğunu söyleyen Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, “Daha öncede söylediğimiz gibi terörün dini, dili ve memleketi yoktur. Toplam nüfusu 600 bini aşan bir ilde; her dinden, her düşünceden, her görüşten insanların bulunmasından daha doğal bir şey de yoktur. Ülkeyi yasa boğan son iki önemli olayın faillerinin aynı ilin nüfusuna kayıtlı olması da tüm ilin aynı yapıya sahip olduğu anlamı taşımaz. Bu olayları fırsat bilen bazı kesimler bu yolla Adıyaman için bir linç kampanyası başlatmış durumda. İlin yöneticileri olarak bu kesimlerle ilgili her türlü mücadeleyi vermeye hazırız” diye konuştu.

Adıyaman’ın yer altı ve yerüstü zenginlikleriyle ülke ekonomisine büyük katkılar sunan illerin başında geldiğini de hatırlatan Başkan Kutlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Adıyaman, tarihi boyunca teröre hiç prim vermemiş, Türk’üyle, Kürt’üyle, Zaza’sıyla, Arap’ıyla herkesin kardeşçe yaşadığı bir il olarak ön plana çıkmıştır. Bu ilde Sünni’miz, Alevi’miz, Hıristiyan’ımız daha önce nasıl kardeşlik içerisinde sosyal yaşamlarını sürdürüyorsa, bugün de aynı şekilde yaşamını sürdürmektedir. Bir takım basın organları tarafından Adıyaman’ımızın imajını bozmaya yönelik yapılan bu tarz haberlerle bu ili karıştıramayacaklarını bilmeleri gerekir. Adıyamanlılar olarak, Adıyaman’ı hedef gösterir tarzda, teröristlerin Adıyaman ile özleştirilmesi yönündeki haberleri kabul edemiyoruz. Adıyaman bir huzur kentidir. Adıyaman yıllardır teröre prim vermeyerek devletine ne kadar bağlı olduğun kanıtlamış bir ildir.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı