Güncel

“Adıyaman’a yatırım yapılmıyor, yapılmayacak”

CHP’den Teşvik Tepkisi

“Adıyaman’a yatırım yapılmıyor, yapılmayacak”

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Başbakan Binali Yıldırım tarafından Diyarbakır’da açıklanan teşvik paketinin Adıyaman için bir şey ifade etmediğini söyledi.

Çavuş, yaptığı açıklamada, Diyarbakır’da açıklanan ve 23 ili kapsayan pakete Adıyaman’ın ismi dışında herhangi bir kazanım olmadığını ifade etti.

Özel sektörün önünü bölge adına açan bir paket olmak ile birlikte kamu yatırımı adına bir çok ilde projelerin yer aldığı bu pakete Adıyaman adına kamu yatırımı olmadığını belirten Çavuş, şunları kaydetti:

“Özel sektör ise 5 inci bölge 6.ncı bölge ayrımı sebebi başta olmak üzere, ulaşım başta olmak üzere, bir çok sebepten dolayı Adıyaman’a zaten yatırım yapmıyor, yapmayacak. Barış be hoşgörü şehir olarak aldığımız tek ödül Diyarbakır’da Başbakan’ın Adıyaman ismini telaffuz etmiş olmasıdır. Sadece çağrı merkezi bünyesinde ağzımıza bir parmak bal çalınmıştır, başka da bir şey yoktur. Oysa Adıyaman çevresindeki tüm illere gerek tarım, gerek içme suyu olarak hepsine suyunu vermekte, Malatya’ya iş gücü anlamında ırgat vermekte. Atatürk barajı yapımında 1 ilçesini, verimli topraklarını, bir çok köyünü suya teslim etmiş Adıyaman’a, çevre illerine hayat verirken, kendisi susuz kent olmuştur, işsiz kent olmuştur, fakir kent olmuştur . Tütünü yasaklanmıştır, tekeli kapanmıştır. Sümerbank’ı kapanmıştır, çimento fabrikası özelleşmiştir, yolları hala bitmemiştir. Mermeri, petrolü başta olmak üzere burada işlenen zenginlikleri bu kente bir şey katmamıştır. Adıyaman gene yetim bırakılmıştır, öksüz kalmıştır. Barış ve hoşgörü kenti hak etiği yatırım hakkı yok sayılmıştır. Bu şehre yazıktır, günahtır.”(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu