Güncel

Adıyaman, İzmir’de Tanıtılacak

 

Adıyaman, İzmir’de Tanıtılacak

 

Adıyaman Valiliği, Adıyaman’ı ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak ve sahip olduğu yerel dinamikleri harekete geçirmek amacıyla Ankara ve İstanbul’la başlayan tanıtımına ‘Travel Turkey İzmir’le devam ediyor.

4-7 Aralık 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 8. Travel Turkey İzmir Fuarının etkin ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında bir toplantı yapıldı. Toplantıya, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Vali Yardımcısı Murat Süzen, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Adıyaman’daki otel sahipleri ile Turizm ve seyahat acentelerinin sahipleri katıldı.

‘Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuarının 4-7 Aralık 2014 tarihleri arasında Türkiye Seyahat Acentaları Birliği-TÜRSAB, Uluslararası fuar organizatörü Hannover Fairs Turkey ve İZFAŞ ortaklığıyla İzmir Uluslararası Fuar Alanında gerçekleştirileceğini belirten Vali Mahmut Demirtaş,” Dünya turizm sektörünün en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir Fuarında Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli bölgelerinden çok sayıda firma ile turizm profesyonelleri ağırlanacak. Bu etkinlikte Partner ülke İtalya ve Partner İl Adıyaman olacak. Adıyaman’ın sahip olduğu bütün değerleri bir bütün olarak tanıtmak amacıyla Ankara ve İstanbul ile başlayan tanıtım atağımız İzmir’deki Travel Turkey Turizm Fuarı ile devam ediyor. İzmir’de 4 gün sürecek etkinliğin amacına uygun bir şekilde geçmesi amacıyla yereldeki bütün hazırlıklarımız tamamlandı. İzmir Fuar alanında 330 metre kare alanda açacağımız stantla fuarın yıldızları arasında yer alan bir il olmayı hedefliyoruz. 21 medeniyete ev sahipliği yapan ve bu medeniyetlerin izlerini taşıyan 200 dolayında tarihi eserle adeta bir açık hava müzesi konumunda olan Adıyaman’ın turizmde hak ettiği  noktaya gelebilmesi için tanıtım çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Toplantıda İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci tarafından organizasyonun içeriği ve nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili bir sunum yapıldı. Sunum sonrası etkinliğin Adıyaman ayağı noktasında toplantıya katılanların görüş ve önerileri alındı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu