Son Dakika
25 Mayıs 2018 Cuma

“Adıyaman Halkı Hakkını Helal Etsin”

02 Haziran 2016 Perşembe, 09:59

Adana’ya Atanan Vali Mahmut Demirtaş’tan Mesaj

“Adıyaman Halkı Hakkını Helal Etsin”

 

Adana’ya ataması yapılan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adana’da zorlukları halk ile birlikte aşacaklarını vurguladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan Valiler Kararnamesi ile yaklaşık 4 yıldır görev yaptığı Adıyaman’dan Adana Valiliği görevine atanan Vali Mahmut Demirtaş, Adıyamanlılardan helallik istedi.

Adıyaman’da görev yaptığı süreçte önemli projeleri hayata geçiren ve ciddi yatırımların yapılmasına öncülük eden Vali Mahmut Demirtaş, kararname ile ilgili açıklamada bulundu.

Adana’nın Türkiye’nin en büyük ve en önemli şehirlerinden birisi olduğunu ifade eden Vali Mahmut Demirtaş, Adana’da da Adıyaman’daki gibi önemli çalışmalar yapmanın gayretinde olacağını vurguladı. Vali Demirtaş, “Adana Adıyaman’a göre çok daha büyük bir şehir. Her zorluğun bir kolaylığı vardır.İnşallah gittiğimizde bu zorluğu da hep birlikte aşarız. Adıyaman’da yapmış olduğumuz güzel hizmetlerin, bir benzerini, daha büyüklerini, daha iyilerini Adana’da yaparız inşallah. Adanalı hemşerilerimizi selam ve saygılarımı iletiyorum. Adıyaman’a, Adana’ya, bizlere inşallah hayırlı olur” dedi.

Adıyamanlılardan helallik isteyen Vali Demirtaş, “Adıyaman’da yaklaşık 4 yıldan beri Vali olarak görev yapıyorum. Adıyamanlılar ile çok güzel bir kaynaşmamız oldu. Bu görev süresince çok güzel günlerimiz geçti. Çok güzel çalışmalar ve hizmetlere hep beraber imza attık. Adıyamanlılar ile sürekli bir dayanışma ve huzur içerisinde olduk. Adıyaman güvenlik problemlerinin en az olduğu bir huzur kentidir. Yapılan hizmetleri yerine getirirken gerçekten seve seve yerine getirdik. Bütün Adıyamanlı hemşerilerimize haklarını helal etmelerini istiyorum. Benden yana helal olsun. Bütün Adıyamanlıların Adana’da bir evleri olacak. Her zaman kapımız Adıyamanlılara açık olacak” diye konuştu.

 

Mahmut Demirtaş Kimdir?

1965 yılında Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiçekdağı ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Yozgat’ın Yerköy ilçesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1990 yılı Aralık ayında Denizli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Adaylık süresi içerisinde Yozgat-Çayıralan, Kayseri-Felahiye, Ankara-Kızılcahamam ve Isparta-Atabey ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. 1992 yılında 8 ay süre ile İngiltere’de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla Aksaray-Güzelyurt, Malatya-Pütürge ilçelerinde kaymakamlık, Van ve Osmaniye illerinde vali yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2003 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu’nda Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı. Bu görevi yürütürken 3 Ağustos 2012 tarih ve 3511 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adıyaman Valiliği’ne atanmıştı. 1 Haziran 2016 tarihinde yayınlanan Valiler Kararnamesi ile de Adana Valisi olarak atandı.  Mahmut Demirtaş evli ve iki çocuk babası.(İHA)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: