Güncel

“Adıyaman halkı eski siyasete prim vermez”

HDP Milletvekili Yıldırım:

“Adıyaman halkı eski siyasete prim vermez”

 

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım: “Halkımızın gözlerindeki bu ışık ve heyecan hedeflerimize ne kadar yakınlaştığımızı göstermektedir. Bütün Adıyaman halkını bu coşkuya ve heyecana ortak olması bizi mutlu etmektedir. Adıyaman halkı artık eski siyasete pirim vermemektedir. Teveccühünü HDP ’ve ‘Yeni Yaşam’ felsefesinden yana kullanacaktır.” dedi.

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım; Bu ilin ve ülkenin huzurunu 400 vekile bağlayanlar, aslında bu savaşın ve huzursuzluğun temel sebebinin kim olduğunu açıkça göstermektedir.  Bu zihniyetin artık bu ülkeye ve bu il’e verecekleri hiç bir şey kalmamıştır. Bu zihniyetin son kullanma tarihi geçmiştir dedi.

HDP Adıyaman 2. Sıra adayı Kemal Bülbül ise “Adıyaman mazlumların, yoksulların, emeğiyle geçinen onurlu insanların, hak ve hakkaniyete yürekten inanan masum insanların kentidir. Bu yoksul ve mazlum halkın AKP tarafından daha fazla sömürülmesine ve kullanılmasına izin vermeyeceğiz.13 yıldır her seçim öncesi aynı vaatlerle bu halkın karşısına çıkacakların artık söyleyecekleri yeni bir hikayeleri kalmamıştır. Adıyaman’a milli gelirden gelen pay’ın herkese eşit bir şekilde dağıtılmasını ve halkı sadakaya alıştıranlara inat insanca bir sosyal yaşam ve bölüşüm sağlayacağız. Bütün halklarımızı 21.yüzyılın zalim Dehaklarına karşı eşitlik, özgürlük, adalet ruhuyla HDP’ ile yeni yaşamı birlikte örmeye çağırıyoruz.” dedi.

HDP kadın adayı Ayten Yılmaz; “Bize düşen son iki gün bu son iki günü iyi değerlendirmemiz lazım. Çünkü Akp tankıyla topuyla Kürtlere saldırıyor.Tek amacı HDP’yi baraj altında bırakmak.Eğer biz yan yana durursak bunu başaramayacağını hepimiz biliyoruz.Bunu 7 Haziranda yaptık. Gün onurumuza, haysiyetimize sahip çıkma günüdür. Burada bulunan herkes sistem tarafından ezildi, yok sayıldı.Ama boyun eğmedi ve mücadele verdi.Bugün mücadelenin bir parçası olduğumuzu göstermek ve mücadelemize sahip çıkma günüdür.Gün dayanışma günü,birlik olma günüdür.
Son iki gün bizim için çok önemli. Bölgemiz açısından değerlendirirsek bıçak sırtı .Bu yüzden bir olup yek olup barışa oy isteyelim.” dedi.

Birsen Tunç ise “Trabzon spor kulüp başkanı Hacıosmanoğlu’nun ‘Kadınlar gibi yüz yıl yaşayacağıma adam gibi bir gün yaşar ölürüm’ sözü erkek egemen zihniyetine karşı birlikte olmaya ve bu zihniyeti mahkum etmek için kadın partisi olan HDP ‘ye çağırıyoruz” dedi.

HDP Adıyaman adayı Mahmut Özdemir “gerek Adıyaman’da gerekse Kahta’da bu seçim bizden yana çok olumlu bir hava esmekte. Halk süreci artık daha iyi analiz edebiliyor. İnanıyoruz ki 1 Kasım seçim sonucunda bunu daha net bir şekilde göreceğiz. Halk barıştan, demokrasiden HDP den yana tavrını net bir şekilde ortaya koyacaktır” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı