Güncel

“Adıyaman halkı, barıştan yana oy kullanacak”

HDP Adayları 1 Kasım Seçiminden Çok Umutlu

“Adıyaman halkı, barıştan yana oy kullanacak”

 

Halkların Demokratik Partisi Adıyaman Milletvekili adayları Behçet Yıldırım, Kemal Bülbül, Mahmut Özdemir, Ayten Yılmaz, Birsen Tunç, esnaf ziyaretinde vatandaşlarla buluştular.

Seçime üç gün kala çalışmalarını artıran HDP Adıyaman Milletvekili adayları, bir aylık süreçte bütün ilçelere gidip halkla buluştular. Hatta HDP’li her aday bazı ilçelere birden fazla kez giderek 1 Kasım seçimi için halkın desteğini istedi. İlçe ziyaretlerinin ardından merkezde kurum, kuruluş, esnaf ziyareti yapan adaylar 1 Kasım seçiminden çok umutlu.

Behçet Yıldırım: “Adıyaman halkı 1 Kasım’da, 7 Haziranda aldığımız oyu ikiye katlayıp barıştan, demokrasiden, özgürlükten yana iradesini ortaya koyacak. Çalışmalarımızda net olarak gördüğümüz Adıyaman’ın gerçek anlamda huzur kenti olmak istediğidir. Halkımız artık bazı şeyleri daha net görebiliyor.’ . Her ne kadar halkımızı açlıkla, yoksullukla terbiye etmeye çalışsalar da halkımız onurlu bir şekilde barış içinde yaşamak istiyor’’ dedi. Adıyaman halkı bu seçimi de ,bu savaşı da kimin dayattığını net bir şekilde görmektedir. Basının özellikle havuz medyasının manipülasyonuyla bu savaşı bize yıkmaya çalışanlara, 1 Kasım da halk gereken cevabı verecek, artık bu oyunlara gelmediğini gösterecektir.

Bahçelievler mahallesinde esnaf ziyareti yapan Kemal Bülbül ise esnafımıza sağlık, sıhhat, bereketli kazanç, eşitlik, adalet ve özgürlük mücadelesinde birlik, beraberlik dileklerinde bulunduktan sonra Osan Der’i ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

Bülbül :’’ Yaptığımız çalışmalar neticesinde 7 Haziran seçimlerinde bazı kamu görevlilerinin, siyasi parti üyelerinin ve özellikle de muhtarların sandık alanlarında AKP lehine seçmenleri yönlendirmeye çalıştıklarını, seçmene etki ve telkinlerde bulunduklarını gözlemliyoruz, bu kişilerin,  1 Kasım seçiminde de aynı şekilde çalışmalar yürüttüklerine dair duyumlar alıyoruz’ Yine sandık alanlarında seçmen üzerinde baskı kuracakları ihtimaline binaen; Bu tür bir çaba içerisinde olacak kişileri, hakkında hukuki şikâyet mekanizmasını işleteceğimiz konusunda uyarıyoruz’ diye konuştu.

Konuşmasının devamında Bülbül:’’ Seçim günü 21 Avukat arkadaşımızdan oluşan Hukuk Komisyonumuz bütün bu ihlalleri ve müdahaleleri gözlemleyip rapora dönüştürecek ve ilgililer hakkında yasal süreci başlatacaklar bunun bilinmesini istiyoruz’’ diye belirtti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı