Anasayfa / Güncel / Aday bolluğu yaşıyoruz

Aday bolluğu yaşıyoruz

Aday bolluğu yaşıyoruz

 

AK Partinin aday adaylık süresini yarına kadar uzatması nedeniyle Pazar günü yaşanan yoğunluk, yerini sakinliğe bıraktı. Adıyaman’da aday adayı başvurularında sayı da artmaya devam etti.

Şu ana kadar elimize geçen bilgilere göre, AK partinin mevcut vekillerinden İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat ve Adnan Boynukara yeniden aday adayı oldu. İki dönem AK Parti Adıyaman Milletvekilliği yapan AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Erdoğan, üçüncü dönemi için görevinden istifa ederek aday adaylık başvurusunda bulundu.

Daha önce de aday adaylığı denemesi olan AK Parti eski il başkanı Seyfettin Bilen ile Abdurrahman Dimez de yeniden aday adayı oldu. AK Parti eski Merkez İlçe Başkanı Mehmet Hanifi Erdem de aday adaylığı başvurusu yaptı.

Daha önce aday adaylık başvurusunda bulunan işadamı Reşit Alkan, Dr. Süleyman Kılınç, Yakup Taş, Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Gaffari İzci, Eğitimci Nevzat Bozan, Elazığ Orman Bölge Müdürü Ziya Polat da yeniden AK Partiden aday adayı olanlar arasında.

Adıyaman Üniversitesi Fakülte Sekreteri Ali Çalışır ile Eğitimci Mahmut Eren ve Erkan Gözel AK Partiden aday adaylığı başvurusunu yapan isimler arasında yer aldı.

Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatih Rüştü Turanlı AK Partiden aday adayı oldu. Kahta’da İlahiyatçı-Yazar Yılmaz Arı, AK Parti’den aday adayı oldu. Oto Galericiler Sitesi başkanı Ahmet Gündüz, AK Parti’den aday adayı oldu. Osman Özet, Av.Mehmet Fatih Toprak, Kadir Köse, Adıyaman eski Belediye Başkanı Abdulkadir Kırmızı ve Necip Büyükaslan, Kahta devlet hastanesi eski başhekimi Doç.Dr. R.İlyas Öner, Adıyaman Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Sırrı Öztürk, Ahmet Gündüz, AK Parti Kahta eski ilçe başkanı Engin Akel, eğitimci Zeynel Batur Yıldız, AK Parti Kadın Kolları eski il Başkanı Ayla Pektaş, Av.İrfan Karataş, işadamı Orhan Uslu, Hakan Kaya ve eğitimci Leyla Yıldıze AK Partiden aday adayı olan isimler oldu.

Yazarımız Dr. Resul Kurt ise AK Parti’ye İstanbul 3’üncü bölgeden aday adaylığı başvurusunda bulunurken, Adıyamanlı Abdulbaki Durmuş, AK Parti İstanbul 2’inci bölgeden aday adayı oldu.

 

MHP’de durum

Milliyetçi Hareket Partisinde Ömer Yıldırım, İsmail Gence ve Selim Çakır’ın aday adaylık başvurusunda bulunduğu öğrenildi.

 

CHP’de aday adayları müracaata başladı

Alınan bilgiye göre CHP’de şu ana kadar başvuruda bulunanlar şöyle;

Gazeteci Fatma Ulubey, Eğitimci Müslüm Aslanoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Nedim Evli,  Besni İlçe Başkanı Hakan Kılıç, Av.Zeynep Saya, Eğitimci Zeynel Yavuz, Av.Abdurrahman Tutdere ve CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Av.Ali Acar’ın da CHP’den aday adayı başvurusunu yapanlar arasında yer aldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Bu Habere de Bakın

Dünyada 3’üncü, Türkiye’de 1’inci

Üç dilde eğitim verecek dev kompleksin temeli ilimizde atıldı  Beyazay Uluslararası Engelliler Eğitim ve Gelişim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir