Anasayfa / Güncel / Albay Kulalar İstanbul’a Gidiyor

Albay Kulalar İstanbul’a Gidiyor

Garnizon Komutanına Veda Yemeği

Albay Kulalar İstanbul’a Gidiyor

 

2014 yılından bu yana Adıyaman Garnizon Komutanlığı ve Askerlik Şubesi Başkanlığı görevini yürütürken İstanbul Esenler Askerlik Şubesi Başkanlığı görevine atanan Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar onuruna veda yemeği düzenlendi.

Vali Nurullah Naci Kalkancı’nın ev sahipliğinde Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar onuruna Türkiye Petrolleri Sosyal Tesislerinde düzenlenen veda yemeğine Vali Kalkancı’nın eşi Yasemin Kalkancı, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve eşi, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak ve eşi, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü ve eşi, Vali Yardımcıları ve eşleri, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper ve eşi ile bazı kurum amirleri katıldı.

Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar’ın Adıyaman’daki 4 yıllık görev süresinin ardından İstanbul Esenler ilçesine atanması dolayısıyla bugün bizimle vedalaştığını kaydeden Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Garnizon Komutanımız Albay Davut Kulalar’la yaklaşık bir yıldır Adıyaman’da birlikte görev yapıyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Davut Albay Adıyaman’daki vatandaşlarımızla olan sosyal ilişkileriyle orduyu layıkıyla temsil ederek, ordunun peygamber ocağı olduğunu, ordunun milletin ordusu olduğunu, ordusuz bir devlet ve ordusuz bir millet olamayacağının en güzel bir örneğidir. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Davut Albay, Adıyaman’daki 4 yıllık görevi süresince şehit aileleriyle müthiş bir sevgi, saygı ve birliktelik oluşturmuş ve hiçbir şehit ailemizi ve gazimizi ihmal etmiyordu. Bunun yanında vatandaşlarla da daima yakın ilişkiler içerisinde olmuş, bir ordu mensubu ve subay olmanın şerefini zerre kadar sarsmadan bu görevini sürdürmüştür. Albay Davut Kulalar’a teşekkür ediyor, bundan sonraki görev yerinde ve hayatında ailesiyle beraber sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Veda yemeğine katılan bütün konuklara teşekkür eden Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar ise, “Adıyaman’da yaklaşık 4 yıldır görev yapıyorum. Görev süresi içinde Adıyamanlı kardeşlerimden her zaman dostluk, saygı ve sevgi gördüm. Kendimizi kendi memleketimizde görev yapar gibi gördük. Kısa bir süre sonra Adıyaman’dan ayrılacağım. Herhangi bir kötü anımla ve herhangi bir kötü duyguyla buradan ayrılmıyorum. Bizlere gösterdikleri yakın ilgiden dolayı tüm Adıyamanlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Adıyaman’daki görev süremiz boyunca bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Valimiz Nurullah Naci Kalkancı başta olmak üzere, Adıyaman’ın tüm idarecilerine teşekkür ediyor, herkesten helallik diliyorum” dedi.

Samimi bir ortamda geçen veda yemeğinde İstanbul Esenler ilçesine tayin olan Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar’a günün anısına Vali Nurullah Naci Kalkancı ve Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

“Ezana saygısızlık yapanlar ezanı Türkçeleştirenler”

Aydın’dan ezana saygısızlık tepkisi AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir