Güncel

49 Aşiret Lideri, ‘Para’ İddiasına Yalanladı

49 Aşiret Lideri, ‘Para’ İddiasına Yalanladı

 

Eski Meclis önünde bir araya gelen aşiret liderleri, ‘İngilizlerin Kürt Aşiretlere para verdi’ iddialarına yanıt verdi.

‘İngilizler aşiretlere para verdi’ iddiaları üzerine eski Meclis’in bahçesinde bir araya gelen aşiret liderleri, bu yapılan haberlerin asılsız olduğunu ve bu tür haberleri kınadıklarını belirten açıklama yaptı.49-asiret-lideri-para-iddiasina-yalanladi-5

49 aşiret liderinin bir araya geldiği eski Meclis bahçesinde polis tarafından güvenlik önlemleri alındı. Alana basın mensupları ve aşiret liderleri dışında kimse alınmadı.

Aşiret liderliğini ağırlayan AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Kürt aşiret liderlerinin yanında olduğunu ifade ederek, 15 Temmuz darbe girişiminde, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Doğu ve Güneydoğudaki bütün il ve ilçelerde de milyonların sokağa döküldüğünü hatırlattı.

Halkın ülkesine, bayrağına, siyasi iradesine ve geleceğine sahip çıktığını vurgulayan Boynukara, “Emekli bir albay, İngilizlerin Kürt aşiret liderlerine para verdiğini, borçlarını ödediğini, ve bu aşiret liderlerinin Türkiye’ye karşı yeni bir ayaklanma için örgütlendiğini beyan etmiştir. Bu akıl dışı, edepsiz, ahlaksız, mesnetsiz iddialar Kürt toplumunun sosyolojik gerçeği olan aşiretleri de zan altında bırakmıştır. Bizler Kürt Aşiret ve ailelerinin üyeleri olarak, geçmişte de benzerlerine çok rastladığımız maksatlı ve iğrenç zihniyetin, Kürt toplumunu tahkir ve tezyif edici mesnetsiz iddialarını katiyetle reddediyor ve bunu dillendireli şiddetle kınıyoruz” ifadelerini kullandı.(PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu