GüncelManşet

4.7’lik deprem korkuttu

Malatya merkezli deprem bölgeyi salladı

Malatya saat 11.27’de meydana gelen 4.7’lik depremle sallandı. Deprem çevre illerden de hissedildi.

AFAD sosyal medya hesabından, “Büyüklük 4.7, Pütürge Malatya, 11:27” açıklamasında bulunuldu. Vatandaşlar kendilerini sokaklara atarken, deprem çevre illerden de hissedildi. Deprem anında kendilerini sokağa attıklarını ifade eden vatandaşlar, korkmadıklarını, bu duruma alıştıklarını söyledi.

 

Deprem bölgede hissedildi

Malatya’da meydana gelen 4.7’lik deprem Adıyaman’da da hissedildi.

AFAD sosyal medya hesabından, “Büyüklük 4.7, Pütürge Malatya, 11:27” notuyla bildirilen deprem, çevre illerden de hissedildi. Deprem, Gaziantep ve Şanlıurfa ile birlikte Adıyaman’da da hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgilere göre, Malatya’nın Pütürge ilçesinde saat 11.27’de yerin 6.94 kilometre derinliğinde 4,7 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem, Adıyaman ve ilçelerinde de hissedildi.

 

Deprem Elazığ’ı da salladı

Malatya’da meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem  Elazığ’da da hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 11.27  sıralarında merkez üssü Malatya Pütürge olan 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğine olan deprem komşu şehir Elazığ’da da hissedildi. Elazığ’da kent merkezinde hissedilen deprem nedeniyle bazı vatandaşlar sokağa çıktı.

 

Vatandaş eve giremiyor

Malatya’da meydana gelen Pütürge merkezli 4,7 şiddetindeki depremden sonra vatandaşlar korkudan evlerine giremiyor.

Dün 4,7’lik depremle sarsılan Malatya’da vatandaşlar korkudan evlerine giremiyor. Malatya merkez Yeşilyurt ilçesi Tecde Mahallesi sakinlerinden Yunus Güde, deprem esnasında evde olduğunu belirterek, “Evim tek katlı olduğundan hemen kendimi dışarı attım. Şimdi de dışarı çıktık. Hava güneşli. Ayrıca artçı sarsıntılar olur düşüncesiyle evimize girmiyoruz” dedi.

Zahide İçer isimli kadın da apartmanda oturduğunu ifade ederek, sarsıntı sonrasında dışarı çıktığını aktardı. İçer, havanın iyi olması ve korkması sebebiyle eve şimdilik gitmediğini ifade edip, dışarıda, sosyal mesafe kurallarına uyup komşuları ile güneşte oturduklarını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu